ERR nõuab poliitkorrektsust — küüditatute mälestusküünlaid peksid laiali rahvuseta isikud

Eesti,
- Updated
Mälestusküünlad
©Sille Annuk/Postimees

Tundub, et ERR unistab Rootsi ühiskonnast, kus poliitkorrektsus seob ajakirjanike käed sedavõrd kokku, et uudisest saab iseenda paroodia — küüditatute mälestuse mõnitajate puhul polevat tohtinud öelda, et tegu oli venelastega.

Reedeses ETV+ hommikuprogrammis Kohv+ süüdistas ERR-i eetikanõunik Tarmu Tammerk “Kuuuurija” saatejuhti Katrin Lusti ajakirjanduseetika rikkumises, kuna Lust tõi saates välja Vabaduse Väljaku vandaalitsejate puhul fakti, et nood rääkisid vene keeles.

Katrin Lust ise ei näe, et ta oleks saanud seda lugu kuidagi teistmoodi kajastada. “ETV+ ütles mulle, et ERR-i eetikanõunik Tarmu Tammerki sõnul rikkusin ma meediaeetikat sellega, et nimetasin Vabaduse väljaku küünlalaamendajate loos neid vandaale vene keelt kõnelevateks isikuteks. Tõepoolest ajakirjanduseetika koodeks 4.3. järgi ei tohi ajakirjanik eraldi välja tuua kodanike sugu, rahvust ega religioosset tausta, kui selleks puudub uudisväärtus,” rääkis ta TV3 uudistele.

“Minu jaoks sellel lool oli uudisväärtus ja nagu hiljem ka inimeste vastukajast näha oli, siis jäigi inimestele silma just see, et need laamendajad rääkisid vene keeles. Antud loos ma üritasin ise võimalikult vähe sõna võtta ja palusin lugu kommenteerida neljal Riigikogu liikmel. Kuulates Tammerki juttu, tekib mul küsimus, kas me oleme jõudnud ühiskonnas sellisesse etappi, kus ma äkki ei oleks tohtinud eraldi välja tuua ka seda, et üks küünlalaamendjatest oli naine. Isegi politsei uudistes mainitakse sugu, kuigi see on formaalselt meediaeetika vastane, ” on Lusti enda kommentaar, miks ta saates need faktid kajastas.

“Oleks olnud väga imelik, kui ma ei oleks maininud, mis keeles nad räägivad. Videos on ju nende rääkimine selgelt kuulda. Nüüd tekib küsimus, kas ma oleksin pidanud sellel videol hääle üldse maha keerama, et järgida formaalset meediaeetikat. Aga sel juhul oleks ju tegu olnud vähemalt enesetsensuuriga ja minu meelest kehtib Eestis ajakirjandusvabadus.” Lust ütles ETV+ ajakirjanikule veel seda, et täna ei ole Eesti veel Rootsi, kus ei tohi mainida kurjategijate etnilist tausta.

Allikas: Katrin Lusti blogi, Õhtuleht

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused