Estonia dokumentaali tegija pälvis Rootsis Bonnieri preemia

Eesti,
Estonia visiiri ülestõstmine

Rootsi ajakirjanik Henrik Evertsson, kes on üks kõmulise Estonia hukku käsitleva dokumentaalseriaali “Estonia – leid, mis muutis kõike” autoritest, pärjati oma koduriigis prestiiže ajakirjandusauhinnaga.

Evertsson pälvis auhinna Stora Journalistpriset (Rootsi suur ajakirjandusauhind) aasta loo kategoorias just Estonia huku tagamaid lahkava dokumentaali eest. Auhinnaga tuleb kaasa ka autasu 100 000 rootsi krooni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Stora Journalistpriset on ajakirjandusauhind, mida annab välja 175 meediaettevõttest koosnev Rootsi meediagrupp Bonnier AB. Auhinda on välja antud alates 1966. aastast.

Dokumetaalseriaal “Estonia – leid, mis muutis kõike” tõi välja laevakeres oleva augu, millest seni ei teatud ning pani kahtluse alla laevahuku põhjuse ametliku versiooni. Sarja tegijad on ka Rootsis hauarahu rikkumise eest kohtu alla antud.

Samal ajal süüdistas Rootis meedia filmi autoreid tõega manipuleerimises.

«Expressen osutas Filtrile, et filmis pole ühtki tõestatavat sõnavõttu, mis lükkaks ümber Estonia-uurimise järeldused, ning selles on usaldatud vandenõuteoreetikuist ajakirjanikke ja esitletud hulka hääli, kes ilma tõenditeta seavad kahtluse alla rahvusvahelise laevahuku uurimise komisjoni järelduse, et katastroofi põhjustas vöörivisiiri eraldumine.“

„Me oleme lasknud kõlada paljudel häältel. Me oleme läbipaistvad, oleme näidanud toormaterjali ekspertidele, õnnetusjuurdluse keskusele ja teistele,“ õigustas režissöör Henrik Evertsson end Expressenis.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused