“ESTONIA” KATASTROOF: reformierakondlased muretsevad tõe väljaselgitamise asemel Rootsi maine pärast

Eesti,
©UU
Estonia hukkunute mälestustseremoonia

Riigikogu väliskomisjon arutas sel nädalal välisminister Urmas Reinsaluga „Estonia“ laevahukuga seonduvat, kus reformierakondlane Marko Mihkelson avaldas muret vandenõuteooriate levimise pärast ja hoiatas Eesti-Rootsi suhete halvenemise eest, sellele vaidles vastu EKRE saadik Anti Poolamets, kes peab tähtsaks sõltumatut uut uurimist.

„Me oleme väliskomisjon, mitte mereteaduste komisjon, peame silmas pidama kõige olulisemat, et head suhted naabritega on olulised. Ennatlikud süüdistused võivad meie suhteid Rootsiga kahjustada. Peame vältima vandenõuteooriate levitamist,“ leidis Mihkelson.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Peame arvestama nii toonast, kui tänast konteksti, lihtsalt sellist uurimistulemustele mittekohast soovmõtlemist tuleks tagasi hoida ja mitte teha ennatlikke, puusalt lastud järeldusi. Eriti kui see peaks olema poliitilise kakluse moodi nagu me täna nägime. Tuleb meeles pidada, et Carl Bildt oli meie suur sõber, kes Eestit palju aitas,“ arvas ta lisaks.

Temale oponeeris väliskomisjoni liige Anti Poolamets, kes leidis, et „kõik need aastad on ametlike uurimiste vastuolusid tõstatanud sõltumatuid uurijaid naeruvääristatud ja sõimatud vandenõuteoreetikuteks“.

„Eesti poolelt ei avalda arvamust sugugi juhuslikud inimesed, vaid eelkõige Margus Kurm, endine juhtivprokurör ja Estonia uurimiskomisjoni juht 2005-2009,“ ütles Poolamets.

Reformierakonna justiitsminister Rein Lang ütles 2009. aasta septembris vaatamata endise Kurmi juhitud komisjoni poolt tõstatatud probleemidele resoluutselt, et Eesti valitsus ei plaani „Estonia“ teemal teha ühtki täiendavat initsiatiivi ning valitsuse jaoks on see teema lõpetatud.

Muide, veel üks reformierakondlane, Valdo Randpere on ka pärast augu avastamist Estonia vrakil, jäänud endale kindlaks, et ta kramplikult kaitseb kunagise uurimiskomisjoni aruannet, mille usaldusväärsus on pärast augu avastamist olematu.

Nimetatud oravad muretsevad tegeliku tõe väljaselgitamise asemel „vandenõuteooriate“ levitamise ja Rootsi maine pärast.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused