Estonian Airi endisi lendureid pahandab ametnike hoolimatus

Eesti,
Estonian Air

Estonian Airi piloodid tegid täna ühisavalduse, millele kirjutas alla rahvusliku lennufirma viimase lennu Kopenhaagenist Tallinna toonud kapten Immanuel Pärt. Avaldame selle siinkohal täiel kujul.

Hea Eesti riik ja rahvas,

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna oleme seisus, kus meie riigil ei ole enam rahvuslikku lennusidet maailmaga. See juhtus pikaajaliselt ja mitmete erinevate ametnike koostöös. Neid sidus eelkõige mentaliteet ja see saigi saatuslikuks.

Jõudsime teenida Eesti rahvuslikku lennukompaniid pea veerandsada aastat ja selle aja jooksul on olnud palju tormituult.

Tahaks öelda, et las see juhtunu jääb õppetunniks, aga seekord ei saa.

Minu kõrval on inimesed, kes kõik tahaksid peredega jääda elama kodumaale.

Erinevalt ametkondlikest funktsionääridest ei saa kapten koos meeskonnaga endale lubada vähimatki möödavaatamist reeglitest ega reglementidest.

Kui otsustajad saavad endale lubada ilmselt peagi sinilinnu unustamist, mattes teema erinevatesse argumentidesse ja sogastades vett, siis meil seda võimalust ei ole.

Veerandsada aastat sirgeselgselt roolis istudes ja pilk läbi lennukiakna ette suunates, ei mõtle sa Brüsseli koridoridele, vaid sellele, et reisijatel oleks hea ja turvaline.

Nii tegid meie lendurid 24 aastat.

Meil ei ole kunagi ega ka praegu olnud salakavala nõu andjana abiks riiklikke ametnikke ega kõrgestikoolitatud funktsionääre.

Täna seisame riigi laua ees ja meile vaatab vastu tühi paber – nägemist töömesilased, oli tore aga otsa sai. Parem, kui te enam ei sumiseks ja laseks meil teema maha vaikida.

Aga meie oleme lihtsad lendurid, kes soovivad ausalt oma tööd teha – lootes, et rahvusvärvides teraslinnuna on riik meie selja taga. Oleme kurvad riigikoridorides valitseva hoolimatuse, diletantluse ja küündimatuse pärast.

Aitäh, head reisijad, et te olite kõik need aastad meie seljataga.

Vabandust, Eesti, et olemas oleme.

Eesti lendurite nimel,

Immanuel Pärt

Estonian Airi viimase lennu koju toonud kapten

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused