Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevaatust! Eesti Ekspress otsib natse maa alt ja maa pealt ning poogib nad omatahtsi EKRE külge

-
02.04.2019
Sinise Äratuse liider Ruuben Kaalep on küll vastuoluline inimene, kuid kindlasti mitte see, kelleks teda kujundada püütakse.
© UU

Süüdistused antisemitismis tunduvad praegu poliitiliste vastaste elimineerimiseks kõige sobivamad olevat ja on nüüd ka EKRE-vastaste arsenali lisatud – hoolimata sellest, et ainsana Eesti erakondadest soovib erakond saatkonda Tel Avivist Iisraeli pealinna Jeruusalemma viia.

Eesti Ekspressis on ilmumas lugu Ruuben Kaalepi väidetavast “natsimeelsusest” ja “antisemitismist”, kuhu on kokku korjatud palju kirevaid kilde tema erinevatest kohtumistest Euroopa ja maailma “paremäärmuslastega”, ja püütud neist kujundada EKRE Riigikogu saadikule vastavat tausta.

Tasub kohe ära märkida, et paljud poliitikategelased, kelle Eesti Ekspress mängu toob, on äärmuslase sildi külge saanud vasakliberaalide poolt, seda kuvandit on levitatud paljude maade peavoolumeedias, ja nii on nende inimeste tegelik taust moonutatud. Süüdistused “äärmusluses” ja “natsimeelsuses” on Euroopa vasakpoolsete põhiline malakas, mida kasutatakse poliitiliste vastaste, st rahvuslaste poliitilisest debatist eemaldamiseks.

Eesti Ekspress on üles otsinud terve rea fotosid, inimesi ja sündmusi ning seostab nende taustaga Ruuben Kaalepit eeldusega, et kui sa sellistega juba kokku puutud, oled nendesugune.

Mida Kaalepile pahaks pannakse? Ekspressi ajakirjanik saatis Kaalepile hulga süüdistusi ja küsimusi.

“Veebruaril toimus Tallinnas konverents Etnofutur III. Konverentsi üheks peaesinejaks oli Greg Johnson, te olete temaga vanad sõbrad. Tsiteerides Johnsonit: “Loomulikult olen ma antisemiit, see on paratamatu”. Miks organiseerib EKRE juhatuse liige (Ruuben Kaalep) Tallinnasse juudiküsimuse lahendamise ja “humaanse” etnilise puhastuse spetsialisti?” küsib ajakirjanik.

Ruuben Kaalep saatis ajakirjanikule vastuse: “Tegu on valelike või julmalt kontekstist väljarebitud tsitaatidega. Johnson on alati rõhutanud, et tänapäeva rahvuslaste jaoks on välistatud genotsiid ja imperialism ning pooldanud kõigi rahvaste, sealhulgas juutide rahvusriiklust. /…/ Tallinnas pidas Johnson loengu rahvuslikust populismist Euroopas.”

Ekspress küsib: “Märtsis korraldas Sinine Äratus Austraalia kultuuri tutvustava kohvikuõhtu, mida reklaamiti sama meemiga, mida kasutas oma Twitteri avatarina ka paar päeva varem Uus-Meremaal massimõrva toime pannud Brenton Tarrant? Miks kasutate sama meeme, mida massimõrvar?”

Kaalepi vastus: “Tegemist on puhtjuhusliku kokkusattumusega, seda meemi on austraallaste kujutamiseks internetiringkondades kasutatud juba vähemalt 2013. aastast.”

Ekspress küsib: “Aastatel 2009-2014 olite te Metapedia nimelise antisemiitliku veebientsoklüpeedia eesti keelse osa toimetaja. Metapedia asutaja Anders Lagerström on Rootsi neonats ja antisemiit. Lisatud pildilt võib Lagerströmi ära tunda kiila pea ja selja taga rippuva haakristilipu järgi. Miks EKRE noorteühenduse juht teeb kaastööd antisemiitliku portaaliga?”

Kaalepi vastus: “Tutvudes vastavate artiklite redigeerimisajalooga, selgub, et mina ei ole nende autoriks. Selgelt on minu tegevus nende artiklitega seoses olnud üksnes sõnastuse neutraalsemaks lihvimine ja kõige lihtlabasemate valeväidete eemaldamine.”

Salu küsimus: “10. aprillil korraldab Sinine Äratus Tartus järjekordse kohvikuõhtu, kus esineb John Peter Driscoll. Sinine Äratus reklaamib Driscollit kui Counter-Currents portaali kaastöötajat. Counter-Currents on antisemiitlik portaal, mille omanikuks on ülalnimetatud Greg “loomulikult olen ma antisemiit” Johnson. Kas EKRE noorteorganisatsioon kavatseb ka nüüd uues koalitsioonis antisemiitide Eestisse toomist jätkata? Kas antisemiite tuuakse Eestisse teie isikliku, Sinise Äratuse või EKRE rahade eest?”

Kaalepi vastus: “Mainitud üritus toimus aastal 2018. Counter-Currents on vaatamata teie levitatavale laimule paremrahvuslik portaal, millel on väga lai kaastööliste ring ja mis käsitleb paljusid valdkondi, muuseas on seal positiivselt tutvustatud parempoolsete vaadetega juute nagu Leo Strauss.
Mina, Sinine Äratus ega EKRE ei ole kunagi maksnud ühegi meie üritustel esinenud väliskülalise Eestisse sõidu eest, need kulud tuleb külalistel kanda ise.”

Eesti Ekspress on kõmu otsingul astunud ämbrisse isegi juba toimunud ürituse paigutamisega tulevikku. Millist objektiivsust tasub sellise lahmimise puhul üldse oodata?

Uued Uudised tõid välja vaid osa küsimustest, kuid neid on veelgi.

Eesti Ekspress kirjutab faktidele tausta omatahtsi juurde, arendab süüdistuse Ruuben Kaalepi vastu võikaks ja jätab õhku rippuma küsimuse: “Kes sa oled, kas füürer või midagi veel hullemat?” Aga viimase aja sõnnikulaotamist arvestades on ilmselge, miks sellist propagandat tehakse – ikka selleks, et EKRE-le natsisilt külge kleepida ja koalitsioonikõnelused nurjata.

Allikas: Eesti Ekspressi ja Ruuben Kaalepi kirjavahetus