Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ettevõtja: Vene ja Valgevene kauba ära korjamisega karistatakse meie endi kaupmehi

-
03.03.2022
Vene viina letid
© Scanpix

Üks Eesti ettevõtja küsib, keda ikkagi karistatakse Venemaa päritolu toidukaupade lettidelt ära korjamisega? Ja vastab: ainult oma Eesti koostööpartnereid, mitte kedagi teist.

Ta kirjutab, et Eestis on toidukaupadega tegelevaid hulgifirmasid, kes tõid Eestisse Venemaalt ja Valgevenest toidukaupu, nende müük lõpetati suurte loosungite saatel päevapealt. Ajakirjanduses väideti, et see kõik teeb Eesti kaubanduskettidele ainult 1% käibest ja see käik ei kujuta endas mingit probleemi.

„Nüüd, paar päeva hiljem, näeme, et see ei ole sugugi nii. Nüüd on kaubad riiulitelt ära korjatud ja vaesed maaletoojad fakti ette pandud, et peate kõik kaubad tagasi võtma, kandma ka ise kahjud juba makstud kaupade eest, mis sai toodud Eestisse enne Ukraina-Venemaa konflikti,“ kirjutab ta, lisades, et see on paljudele neile maaletoojatele tegelikult tegevuse lõpetamise teade. „Nad kõik on toonud kauba Eestisse vastavalt nende samade kaubanduskettide tellimuste ja kinnitatud kampaaniate alusel. Antud kaubad on toodud Eestisse juba enne sõda ja ka Venemaale ja Valgevenele välja makstud. Nimelt töötatakse selle regiooniga just ettemaksu alusel. Minu teada osadel ulatuvad laojäägid sadadesse tuhandetesse eurodesse,“ selgitab ettevõtja.

Ta lisab: „Kui ketid tegid otsuse mitte müüa, siis peaks ka igaüks oma otsuste eest ise vastutama.“