Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevõtjad survestavad valitsust ka neile reguleeritud hinnaga elektrit andma

-
12.09.2022
CocaCola reklaam on mõistagi igas maailma paigas olemas. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eesti ettevõtjad on hädas suurte elektriarvetega ja nõuavad valitsuselt, et too laiendaks meetmed ka neile. Paraku ei survesta ettevõtjad valitsust mitte odava tootmishinnaga elektrit tagavama, vaid soovivad enda lülitamist kompensatsioonisüsteemi, unustades, et ka 200-eurose megavatt-hinnaga elekter ei ole ühestki otsast odav elekter.

Eesti Väikeste- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) esitas rahandus-, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumitele, riigikogu rahandus- ja majanduskomisjonidele ning riigikogu fraktsioonidele ettepanekud seoses käimasoleva energiaküsimuste dialoogiga; pöördujad peavad muu hulgas hädavajalikuks kehtestada reguleeritud energiahinnad ajutiselt ka ettevõtete jaoks.

“Mõistame, et elanike toetamine üle jõu käivate energiakulude kandmisel on oluline. Selle kõrval on aga hädavajalik leevendada ka ettevõtete, eriti väikeste- ja keskmiste ettevõtete kõrgetest energiahindadest tulenevat probleemi ning kriisiabina saab seda teha läbi reguleeritud hinnalae kas universaalteenuse või hinnalae näol,” kirjutas EVEA president Ille Nakurt-Murumaa pöördumises.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) juhatuse liige Meeli Lindsaar tõi esmaspäevasel kohtumisel maaeluminister Urmas Kruusega välja ettevõtjate suure murekoha, et suurematel tööstustel pole alati võimalik energiamüüjatega fikseeritud hinnakokkuleppeid teha, sest suurtele riskidele viidates neid lihtsalt ei pakuta; seetõttu peab koda vajalikuks kehtestada suurtootjate jaoks energiakandjate hinnalae.

“Toidutootjad andsid tänasel kohtumisel maaeluministriga edasi sõnumi, et nad vajavad elektrihinna lage nagu kodutarbijad. Fikseeritud elektrihinnad on ebamõistlikult kõrged ja tootjad ei suuda täita neile pandud pikaajalisi kohustusi. Kui praegu käivad aruteludest läbi toetustmeetmete välja töötamised väikestele ja keskmistele ettevõtetele, siis peame mõistma, et suuremaid toidutootjaid ei tohi mitte mingil juhul energia leevendusmeetmetest välja jätta. Nad on elutähtsa teenuse osutajad,” toonitas Lindsaar pressiteates.

Ettevõtjad esialgu siiski vaid paluvad, kuid hambaid Reformierakonnale ei näita, seega pole väga lootust, et neile vastu tullakse.