Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevõtjate lootusetuse ja peaministri optimismi vahel on üha suuremad käärid

-
28.11.2023
Käärid peaministri optimismi ja tegeliku olukorra vahel. Pilt on illustratiivne.
© UU

Eesti ettevõtlusel ei lähe Kaja Kallase valitsedes üldse hästi, peaminister aga leiab, et kõik olevat korras ning lubab seni võimul olla, kuni tema poliitika tulemused vilja kandma hakkavad. Ilmselt on need viljad siiski mõrud.

Delfi Ärileht kirjutab pealkirja “Järjekordne hoop töötlevale tööstusele. Turvaplomme tootev ettevõte koondab kõik oma töötajad” all järgmist: “Siltech Stronghold OÜ koondab 10 töötajat. Ettevõte asutati 2011. aastal. Ettevõte toodab turvaplomme, kasutades kaasaegseid automatiseeritud tehnoloogiaid. Töötukassa teatel on koondamise aluseks töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja tegevuse lõppemise tõttu.”

Seega üks ettevõte lõpetab tegevuse ja kümme inimest jääb tööta.

Möödunud nädala Riigikogu infotunnis ütles peaminister Kaja Kallas suureneva töötuse kohta: “Ma ei tea, mis meedias avaldatakse. Ma soovitan teil ikkagi tutvuda konkreetselt allikatega. Ehk siis, üheski varasemas kolmandas kvartalis ei ole tööhõive olnud nii suur. Võrreldes aastatagusega on hõive kasvanud 14 400 inimese võrra. /…/ Me teeme selle jaoks süstemaatilist tööd, et leida uusi investoreid, et tegelikult leida ka turge ettevõtetele. /…/ Kindlasti võimalik sellist tööjõu efektiivsust rohkem saavutada ja sellega tööd teha. Me oleme mõelnud erinevaid selliseid tööriistu, kus ettevõtted saaksid innoveerida ja nii-öelda järgmisele innovatsiooniastmele liikuda. Meil on erinevad toetused selle jaoks ja erinevad võimalused just selleks, et nad sellest kriisist tuleksid ka tugevamana välja.”

Nii et Siltech Stronghold OÜ, Kaja Kallas otsib teile turge ja investoreid ning selliseid tööriistu, millega saate innoveerida järgmisele tasemele ja tulla kriisist tugevamana välja.

Muidugi ajab see peaministri jutt hoopis masenduse peale – kuidas saab selline inimene võimu juures olla? Sest küsimuse esitanud EKRE saadiku Siim Pohlaku info läheb Siltech Strongholdi saatusega rohkem kokku: “Mõned päevad tagasi tuli värske statistika välja: 2022. aastal oli kõige suuremasse absoluutse vaesuse riski langenud seltskond kolme ja enama lapsega pered. Ja lisaks, kui vaadata värsket statistikat töötuse ja töökohtade kaotamise osas, siis võrreldes eelmise aastaga on 15 000 töökohta Eestis kadunud, 15 000 töötut on juurde tulnud.”

Uued Uudised