Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevõtte juht peab riigi käitumist vaktsineerimisprotsessis kuritegelikuks

-
29.07.2021
Superministeerium
© Uued Uudised

Üha enam selgub, et PortoRollo valitsus on pandeemia-vastases võitluses käitunud mannetult ja sageli lausa ohtlikult.

Kütusefirma Circle K tegevjuht Kai Realo leiab, et riik on vaktsineerimise korraldusel oma abi pakkunud ettevõtjate tõrjumisega käitunud kuritegelikult.

“See, kuidas vaktsineerimist on korraldatud ja kuidas selle käigus on keeldutud ettevõtete abist, see on müstiline. Me oleme ettevõtjatena aasta algusest pakkunud sadu erinevaid lahendusi, kuidas seda teha nii, et võimalikult suur osa inimestest saaksid oma vaktsiini kätte. Me oleme nõus seda rahastama, me oleme nõus seda korraldama, aga vastus on alati see, et ärge segage, me teeme seda nii nagu heaks arvame,” rääkis Realo neljapäeval “Vikerhommikus”.

Ka riigikontrolör Janar Holm tõi peaminister Kaja Kallasele saadetud kirjas välja, et riigil puudub ajakohane vaktsineerimisplaan, vaktsineerimisplaanides esitatud eesmärgid ei ole selged ega mõõdetavad ning vaktsineerimise korraldus on olnud jäik.

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juhi Mart Võrklaeva sõnul on vaktsineerimisega probleeme palju, samas nimetas ta vaktsineerimist “minister Tanel Kiige haldusalas olevaks protsessiks”, ajades süü seega koalitsioonikaaslastele. Mõnes mõttes on tal õigus, sest Tanel Kiik on ennast väga kehva ministrina näidanud, samas aga on Kaja Kallas peaminister, kes vastutab kogu valitsuse eest.