Euronõuete ohver Raio Piiroja: ju kavatseb riik viimaks elukutseliste kalapüügi lõplikult välja suretada

Rubriik Eesti On
- Updated
RIIKLIKUD TEENETEMÄRGID, EV 98

Paigas, kus 350 kutselist kalurit püüavad üle 80% Eesti kalast, võib järgmisest nädalast valitseda vaikus.

Selle nädala alguses käskis riiklik keskkonnainspektsioon Pärnu lahe piirkonnas aastaid püüdnud kutselistel kaluritel „vale” silmamõõduga mõrrapüük lõpetada ja mõrrad 30. maiks merest välja sikutada, kirjutab Ärileht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kalurite ja keskkonnainspektsiooni vahel tekkisid lahkhelid pärast seda, kui seni mõrdade silmamõõdu tuvastamiseks kasutatud kiil või joonlaud asendati elektroonilise seadmega. Mõrd ja selle silmamõõt on sama, aga eri vahenditega mõõtes tuleb erinev tulemus. Inspektsioon kontrollis keset maikuud Pärnu lahel kala püüdnud kalurite varustust ja teatas paar päeva tagasi, 23. ja 24. mail kaluritele läkitatud kirjas, et nende mõrdade silmamõõt on liiga väike, s.t nad rikuvad reegleid. Kui samad mõrrad kiiluga üle mõõta, ei riku aga ükski kalur kehtivaid eeskirju.

Endine jalgpallur ja praegune kutseline kalur Raio Piiroja on seda meelt, et ju kavatseb riik viimaks elukutseliste kalapüügi lõplikult välja suretada. Kevadpüük pooleli, aga just kevadpüügist teenivad kalurid 80–85% oma aastatulust. Suured investeeringud on tehtud, kallid mõrrad – üks mõrd maksab kuni 8000 eurot – ja paadid ostetud, PRIA-st toetustki saadud, aga nüüd on vaja inspektsiooni korraldust sõna-sõnalt järgides varustus kaldale pakkida.

„Kui teisipäeval väitis keskkonnaminister järjekordselt, et tuleval esmaspäeval hakatakse probleemile lahendust otsima ja kokku on kutsutud koosolek, siis tegelikkuses on asi teistsugune. Kui üleeile hommikuks (23.05) olid kirja saanud mõned kalurid, siis pärastlõunaks said kõik kalurid püügi lõpetamise kohta kirja. Ühesõnaga käib vassimine ja pooltõdede rääkimine,” on Piiroja nördinud.

Ärileht

Foto: President Toomas Hendrik Ilves õnnitlemas Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaleri, jalgpallur RAIO PIIROJA. (Allikas: PM/SCANPIX BALTICS)

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused