Euroopa Liit astus uute maksude kehtestamisega järjekordse sammu föderaliseerimise suunas

Eesti,
Eesti hakkab kasutatava plastiku eest maksma lisaraha EL-i ülalpidamiseks. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Liit hakkab kehtestama üleliidulisi makse, mida kriitikud peavad ühest küljest ebaseaduslikuks ja teisest küljest sammuks, mis viib riikide liidu juurest liitriigi juurde.

Euroopa Parlament kiitis neljapäeval heaks kolm määrust, mis panevad paika Euroopa Liidu (EL) uute tulude kogumise ja kasutamise, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Määrused aitavad ellu viia eelmise aasta septembris parlamendi heakskiidu saanud omavahendite süsteemi otsuse, teatas pressiesindaja. Nõukogu kiitis otsuse heaks möödunud detsembris ning praegu toimub selle ratifitseerimine liikmesriikides.

Mõistagi kommenteeritakse seda kui midagi väga head: “Vastuvõetud määrused lihtsustavad ja täpsustavad EL-i tulude arvutamise korda ja rahavoogude juhtimist ning panevad paika järelevalve- ja kontrollisüsteemi. Muudatused tagavad EL-i eelarve sujuva toimimise.”

Kui kõik liikmesriigid on omavahendite otsuse ratifitseerinud, kohaldatakse määrusi tagasiulatuvalt alates selle aasta 1. jaanuarist ja esimesena hakkab kehtima uus plastimaks. Omavahendite otsus võimaldab EL-il laenata 750 miljardit eurot taasterahastu „NextGenerationEU“ käivitamiseks.

“Euroopa Liidu ülemkogul lepiti kokku plastikumaksu kehtestamises üleliiduliselt, mis on esmakordne Euroopa Liidus. Kindlasti pole see aga viimane maks, mis kehtestatakse Euroopa Liidu üleselt ja plastikumaks on vaid avalöök,” kirjutas Madison eelmisel suvel. “Selline samm tähendab, et Eesti peab hakkama juba järgmisest aastast maksma üle 30 miljoni euro Euroopa Liidu eelarvesse ja seda ainult seepärast, et Euroopa Liit liigub kindlal sammul suurema finantspoliitilise föderatsiooni suunas.”

“Mis selle tagajärg on? Esiteks kallinevad toiduained, kuna plastik on üks enim levinud pakendeid. Kui juba praegu on Eestis toidud ja joogid kallimad paljudest teistest Euroopa riikidest, siis Eesti tarbija saab ka selle maksu lõpuks tarbijana kinni maksta. Teiseks on sillutatud tee järgmiste üleliiduliste maksude kehtestamiseks,” ütles Madison.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused