Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee aseesimees väitis täna, et Baltimaad ja Soome tulevad lähiaastatel tagasi Venemaa koosseisu

Eesti,
- Updated
Keskerakonna lepinguline partner Tolstoi

Venemaa riigiduuma aseesimees Pjotr Tolstoi ütles neljapäeval parlamendis, et Venemaa tuleb taastada Vene impeeriumi piirides.

Eile peeti Venemaal ajakirjanduspäeva (день печати) ja riigiduumas toimus sel puhul ajakirjanike autasustamine. Siis ütleski asespiiker, et kõigepealt ühendatakse Venemaaga selle koosseisu varem kuulunud riigid ja seejärel „Balti riigid ja Soome roomavad ise kohale, saades aru oma olukorra tühisusest“.

Mismoodi peaks ühinemine toimuma, Pjotr Tolstoi ei täpsustanud, kuid ta ei välistanud, et see võib toimuda juba selle aastakümne sees.

Tolstoi on veel Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee aseesimees ja Venemaa Föderaalkogu ENPA esinduse esimees.

Ta on toosama poliitik, kes pärast paljude ameerika ravimite ärakeelamist Venemaal soovitas paanikasse sattunud elanikele asendada need tammekoorega.

Tema eellasest maailmakuulsal kirjanikul Lev Tolstoil oleks oma järglase pärast piinlik. Vene klassik kirjutas oma päeviku esimese vihiku lõpus (Kogutud teoste 58. köide) 14. juunil 1910: „Kohtasin eestlasest äriselli – asjalikku, kainet, kena inimest, ja sain esimest korda selgesti aru Venemaa tähendusest: see on hord, kes on alistanud head, hordist endast kõlbeliselt ja intellektuaalselt kõrgemal seisvad rahvad, ja nüüd uhkustab sellega ning hoiab vallutatust kõigest väest kinni. Kui võigas ka poleks see tegu ise, veel võikam on selle teo õigustamine, mida ülistavalt nimetatakse patriotismiks.“

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused