Eurotruu Urmas Paeti Brüsseli-plaat leierdab igas olukorras ühte ja sama laulu

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ühiselt eurolaulu laulmas.

Kui mõni Reformierakonna poliitik leiaks kasvõi sõnagi mõne Euroopa Liidu plaani kritiseerimiseks, oleks see ilmaime – eriti selgrootu aga tundub Urmas Paet.

Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti sõnul aitab Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni kolmapäeval Euroopa Parlamendile tutvustatud kriisist taastumise kava ära hoida pingeid Euroopa Liidu (EL) riikide vahel. Euroopa Komisjoni ettepanek Euroopa majanduse taastumiskavaks on praegustes oludes ning kõiki riske arvesse võttes mõistlik, teatas Paet BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paeti sõnul on väga oluline, et praeguse kriisi tekitatud vapustuse tulemusel ei tekiks EL-i riikide suhetesse suuri pingeid ja vastuolusid. “Näen, et see taastumiskava aitab ka neid leevendada ja ära hoida,” ütles ta. “Seega on tegemist euroopaliku kavaga ning praeguses olukorras on see oluline lahendus, et tagada tugev Euroopa ka kriisijärgseteks aegadeks. Ja tugev Euroopa on Eesti otsestes elulistes huvides,” sõnas Paet.

Seega leiab Paet, et taastumiskava aitab ära hoida pingeid Euroopa Liidus või maandab neid. Paraku arvatakse seal teisiti, sest pinged on just üles kerkinud, nagu edastab ka BNS.

Rootsi peaminister Stefan Löfven väljendas kolmapäeval pettumust tagastamatu abi suuruse üle, võrreldes laenudega Euroopa Liidu 750 miljardi euro suuruses taastusfondis.

“Taastusfondi, mis aitaks riikidel taas jalule tõusta, on tarvis,” sõnas Rootsi peaminister Stefan Löfven. “Kuid on üllatav, et EL-i komisjon soovitab nüüd, et enam kui 5000 miljardit krooni (500 miljardit eurot) makstakse välja toetustena, mida ei pea tagasi maksma,” ütles Löfven avalduses AFP-le. “Rootsi on pikemat aega soovitanud, et fond keskenduks laenudele, mis annaks suurema stiimuli raha kasutamiseks efektiivselt,” ütles ta.

EL-i liikmesriigid Rootsi, Taani, Austria ja Holland on samuti väljendanud vastuseisu abiraha andmisele riikidele, mis on juba suurtes võlgades.

Itaalia seevastu on rõõmus. Itaalia peaminister Giuseppe Conte kiitis kolmapäeval Euroopa Liidu taastusfondi loomise ettepanekut kui “suurepärast märguannet Brüsselilt”.

“See läheb samas suunas, mida Itaalia näitas. Meid kirjeldati kui visionääre, sest me uskusime sellesse algusest peale,” ütles ta Facebookis. “500 miljardit abirahana ja 250 miljardit laenudena on suur summa. Kiirendame kõnelusi ja laseme need vahendid kiirelt käiku,” lisas valitsusjuht.

Prantsusmaa loodab, et 27 Euroopa Liidu riiki jõuavad juuli alguseks kokkuleppele uue taastusfondi küsimuses ning ennustab keerulisi läbirääkimisi “kokkuhoidlike” liikmesriikidega, ütles kolmapäeval Prantsuse presidendi administratsiooni ametnik.

Saksa liidukantsleri Angela Merkel sõnul ei usu ta, et Euroopa Liidu liidrid allkirjastaksid 750 miljardi euro suuruse taastuskava juunikuisel tippkohtumisel, ning prognoosis pingelisi läbirääkimisi.

“On selge, et me liigume pingeliste läbirääkimiste suunas, nendega ei jõuta lõpule järmisel ülemkogul,” lausus ta ajakirjanikele kolmapäeval Berliinis. “Eesmärk peaks olema, et sügisel oleks riikide parlamentidel ja Euroopa Parlamendil piisavalt aega asju läbi käia, et see kõik jõustuks 1. jaanuaril 2021.”

Tõenäoliselt suudab Euroopa Liit taastuskavas kokkuleppele jõuda, kuid silma torkab just see, kuidas Reformierakonna poliitikud on üdini eurotruud ja neil puudub sellest orjameelsusest tingitult igasugune analüüsivõime – kui Brüssel on midagi öelnud, siis nii see ka on.

Paeti optimism on igal juhul täiesti vastupidine paljude EL-i tippjuhtide pessimismile, mis paneb arvama, et Paeti europlaat leierdab ikka ühte ja sama laulu – kas sellist selgrootut poliitikut on valijal mõtet usaldada? (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused