EV100: president tõstis oma ametnike palku 300 ja PPA võttis piirivalvuritelt 100 eurot

piirivalvePresident Ilves, siseminister Hanno Pevkur ja Politsei- ja piiri

Tänases peavoolumeedias ilmus kaks teemalt sarnast uudist ja neid võrreldes näeb kaht täiesti vastukäivat suhtumist.

President Kersti Kaljulaid tõstis presidendi kantselei direktori Tiit Riisalo palka 300 euro võrra ja see on nüüd 4400 eurot.  Detsembris sai Riisalo presidendi käskkirjaga erakordsete teenistusalaste saavutuste eest 3000 euro suuruse preemia. Palgatõusu said veel mitu kantselei juhtivat töötajat.

“Arvestasime muudatuste tegemisel nii erinevate ametikohtade ja teenistujate töökoormust, kogemust, kvalifikatsiooni, kantselei tööks vajalikke unikaalseid oskusi või kombinatsioone jms näitajaid, aga ka igaühe individuaalset panust ning võrreldavate ametikohtade tasusid tööturul,” selgitas  presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe Delfile.

Alates uuest aastast ei maksa politsei-ja piirivalveamet enam Lõuna regiooni piirivalvuritele regioonitasu, vahendab ERR. Selle sammuga soovitakse võrdselt väärtustada kõigi Lõuna regioonis töötavate politsei-ja piirivalveametnike tööd. Lõuna prefekt Vallo Koppeli sõnul oli Lõuna prefektuuris regioonitasu selleks, et motiveerida vastavaid ametimehi just kagunurgas töötama. Kuna praegu aga töökohtade täituvusega probleeme pole, ei nähta ka enam põhjust maksta regioonitasu.

Seni on politsei-ja piirivalveametis makstud regioonitasusid 250 eurot Harjumaal ja 300 eurot Ida-Virumaal töötavatele politseiametnikele ning Lõuna prefektuuris idapiiril töötavatele piirivalvuritele 100 eurot.

Märkate vahet? Presidendi kantseleis jagatakse preemiaid ja tõstetakse palku, sest ametnikud tegevat tänuväärset tööd ning arvestatakse ka “võrreldavate ametikohtade tasusid tööturul”. PPA Lõuna regioonis võeti piirivalvuritelt ära 100 eurot eritasu, et “väärtustada võrdselt kõigi tööd” ja “ei nähta ka enam põhjust maksta regioonitasu.”

Presidendi eestlusevihkajalikke tegusid korraldav ametnik külvatakse rahaga üle, kuid piirivalvurid, kes teevad päevast päeva piiril kehvades oludes tõsist ja vastutusrikast tööd, kooritakse veelgi paljamaks! Miks me üldse enam imestame, et eestlased lahkuvad massiliselt kodumaalt, põlgavad ja vihkavad võimupoliitikuid ning ei taha sellise riigi eest enam isegi sõjaväkke minna?

Kommentaarid