FAKTIKONTROLL: Kas Delfil on õigus, kui väidab, et eriolukord nõudis Eesti rahvalt enneolematut pingutust?

Eesti,
- Updated
©UU
Kriisikomisjoni soovitus kodus püsida.

Delfi kirjutab artiklis pealkirjaga “Eriolukorra lõpp terendab. 67 vintsutusi täis päeva nõudsid Eesti rahvalt enneolematut pingutust”, et koroonakriisiga käisid kaasas kaotatud elud, lahutatud perekonnad ja tõsised majandusmured, mille kõigega toimetulekuks on olnud rahval pingutada rohkem kui eales varem oma eksistentsi jooksul.

Tõsi, praeguseks on Eestis Covid-19 haiguse tõttu elu kaotanud 61 inimest, eesliinil tegutsenutel, eeskätt meditsiinitöötajatel, ja ka eriolukorrakomisjonil, oli palju tegemist; paljud inimesed on töö kaotanud ning mõned ettevõtted pankrotti läinud; Rammsteini kontsert, Eurovisiooni lauluvõistlus ja jaanipeod jäävad ära, isegi Kirkorovit ei näinud, jalgpallist ja rallist rääkimata; kirikusse kah ei lastud; Sal-Sallerid ja Margnad läksid lahku, Koit Toome teatas, et ta isegi ei mõtle abiellumisest…  Kuid isegi kõike seda kokku võttes on raske, lausa võimatu öelda, et tegu oli rahva jaoks enneolematu pingutusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lõpueksameid ei saanud teha, kodus tuli kannatada oma laste sagimist ja abikaasa näägutamist ega pääsenud armukese juurdegi, kõrtsis ei saanud juua ja pidi üksi kodus külmiku taga trimpama, isegi spaasse ei lastud; armastatud kontori asemele pidi sussid jalas kodus lebama, töölkäimise asemel tuli perega looduses jalutada, autoga sõites ei saanud ummikutes istumist nautida, taluda tuli inimesi, kes lähenesid kahele meetrile, pidi nõmedat maski kandma ning üldse oli imelik mitte midagi teha.

Aga kuidas seda võrrelda kõikide nende kannatustega, mis on Eestit ajaloo vältel tabanud? Kuidas saab panna ühele pulgale need ajutised raskused nagu näiteks nafta- ja korterite hinna langus, meie suurte inimkaotustega, mida on põhjustanud rohked anastusretked, sõjad, revolutsioonid, katkud, küüditamised?

Ainuüksi punaterroristid küüditasid Siberisse üle 30 000 meie kaasmaalase, kellest paljud hukkusid võõrsil.

Delfi noore ajakirjaniku jaoks võisid koroonapiirangud tõesti olla enneolematu pingutus – ei saanud sõbrannadega klatšida või ööklubis hängida. Aga kindlasti polnud see kõik enneolematu pingutus kogu Eesti rahva jaoks.

Koroonakriis on täiesti võrreldamatu nende pingutustega, mida Eesti rahvas on aastasadade ja -tuhandete kestel üle elama pidanud.

OTSUS:

Eesti Päevalehes/Delfis kõlanud väide „67 vintsutusi täis päeva nõudsid Eesti rahvalt enneolematut pingutust“ ON VALE.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused