Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Feministeeriumi aktivist Evelin Tamm lülitab vihakõne-EKRE Rootsi eestlaste jaoks pildist välja

-
01.02.2019
Rootsi on feministlik maa, kus naisõiguslastel on ka oma partei. Ilmselt nende jaoks ongi EKRE liiga paha.
© Reuters/Scanpix

Veebruaris toimub Stockholmis valimisdebatt, kuhu on kutsutud mitmete Eesti erakondade esindajad, kuid EKRE jäeti sinna teadlikult kutsumata.

Allpool avaldame EKRE büroojuhi kirjavahetuse sealsete korraldajatega, millest selgub kohe, miks rahvuskonservatiive debatil näha ei soovita.

EKRE kiri: “Korraldate 16. veebruaril 2019 Stockholmis Valimisdebatti politikutele, kus osalevad esindajad Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Eesti 200-st, Reformierakonnast, Isamaast ja Rohelistest. Kahjuks pole Eesti Konservatiivne Rahvaerakond sellele debatile kutset saanud.
Oleksime ka huvitatud osalemast oma esindajaga. Mida peab selleks tegema? Teie vastust ootama jäädes. Lugupidamisega Ülle Vunk,  EKRE büroojuht”

Vastus algab vingerdamisega, kuid jõuab ruttu tõelise põhjuseni: “Lp Ülle Vunk! Tänan kirja eest! Kahjuks ei ole meil seekord võimalik rohkem esinejaid debatile kutsuda. Meie saali lavale lihtsalt ei mahu rohkem inimesi.
Lisaks on vihakõne, millega teie erakonna inimesed sageli on Eesti avalikkust šokeerinud, Rootsis palju rangemalt seadustega reguleeritud. Ürituse korraldaja ja moderaatorina ei soovi ma sellega riskida. Heade soovidega, Evelin Tamm, debati moderaator ja peakorraldaja, REL poliitikakomisjoni juht”.

Rootsi ühiskonna vasakliberaalne suhtumine on kahtlemata kõigile teada, kuid tegu pole mitte Rootsi sisepoliitilise, vaid väliseestlusele suunatud valimisdebatiga. Tänased Uued Uudised kirjutavad samas sellest, kuidas Rootsi ühiskond on asunud tunnustama Rootsi Demokraatide rolli sealses ühiskonnas ja poliitikamaastikul. Aga seal on ju ka äärmuslik, ennast feministlikuks pidav Vasakpartei ja päris ehtne partei Feministlik Initsiatiiv.

Küll aga tuleb selgust juurde, kui Evelin Tamme nimi guugeldada – kohe tuleb esile Rootsis elava eestlanna seos skandaalse Feministeeriumiga ja igasuguste naisõiguslastega. Selle taustal on selge, et kohapuudus on vaid hale ettekääne, rootslaste multikultuursus tükk maad parem põhjendus, peakorraldaja vastumeelsus EKRE vastu aga raudnael.

Ehk siis kokkuvõetuna: feministist peakorraldaja eirab demokraatia reegleid, eriti arvamuste paljususe põhimõtet, ning eemaldab teadlikult debatist konservatiivse maailmavaate esindaja, andes seejuures lahkelt võimaluse vasakäärmuslikele sotsidele ja poliitprojektile Eesti 200, samuti ka rohelistele, kelle seisukohad on samuti paljudes küsimustes radikaalsed. Kartellierakonnad RE ja Isamaa on samuti oodatud – kuigi viimased väidavad ennast rahvuslased olevat.

Seega on tegu ebademokraatliku valimiste mõjutamisega, sest suuruselt kolmanda poliitilise jõu, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna häält valimisõiguslike väliseestlasteni ei lasta.