Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Feministreerium on hädas heade kirjutajate leidmisega

-
03.07.2016
276_1

Feministeeriumi blogi pidav MTÜ Oma Tuba taotleb hasartmängumaksu nõukogult 6000 eurot toetust, et Feministeerium oleks jätkusuutlik, mitmekesise arvamusspektriga ning selle uued autorid väljakoolitatud.

Projekti edendajad ütlevad, et Feministeeriumi blogi eesmärk on edendada soolist võrdõiguslikkust. Tegelikkuses kipuvad, aga blogi pidajad ja selle autorid oma lugudes pigem mehi mõnitama või kiusama. Enim pahameelt tekitab paljudes nn Aasta šovinisti valimiste kampaania, kuhu kokku kogutud tuntud mehed, kes Feministeeriumi arvates justkui ei sallivat naisi. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nõuniku Urmas Espenbergi meelest ei saa soolise võrdõiguslikkuse eest võitlemise kanal kujuneda meeste materdamise ja mõnitamise areeniks: “Vastasel juhul ei täida blogi oma eesmärki ning muutub radikaalfeministlikuks meestevihkajalikuks väljaandeks, mis ainult teravdab soolisi pingeid ühiskonnas ega aita kaasa soosuhte edendamisele”

Et parandada blogi kvaliteeti otsitakse uusi autoreid. Selleks korraldatakse sügisel kaheksa loovkirjutamise töötuba kokku 16 osalejale. Töötoad julgustavad ja inspireerivad osalejaid kirjutama, osalema aktiivsemalt ühiskondlikes aruteludes ning esindama inimõigusi ja soolist võrdõiguslikkust toetavaid vaateid. Samuti õpetavad töötoad neile teksti koostamise põhitõdesid.

Feministeerium on oma pooleteise tegutsemisaasta vältel korduvalt kokku puutunud potentsiaalsete autoritega, kellel on küll huvitavaid mõtteid soolise võrdõiguslikkuse teemadel, kuid kes oska neid kirja panna. Osalejatelt oodatakse projekti käigus vähemalt ühe artikli avaldamist Feministeeriumi blogis, kirjutab ühing taotluses.

Blogi partnerid olid esimesel aastal Eesti Naisteühenduste Ümarlaud, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, Eesti LGBT Ühing ja Eesti Inimõiguste Keskus. Facebookis on blogil hetkeseisuga ligi 2500 “meeldimist”. Võrdluseks, et natuke üle aasta tegutsenud konservatiivsetel portaalidel Uued Uudised on 6700 “meeldimist” ja veel vähem tegutsenud Objektiivil 4500 “meeldimist”, seega oluliselt rohkem.

BNS- Uued Uudised