Finantsinspektsioon tegi Swedbankile nelja miljardi rootsi krooni suuruse trahvi

Eesti, Majandus,

Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonide ühisuurimise käigus leiti, et Swedbankil on Balti riikides olnud suuri vajakajäämisi rahapesu tõkestamise reeglite täitmisel ning otsustasid, et Swedbank AB-le tehakse hoiatus ning pangale määratakse nelja miljardi rootsi krooni ehk 360 miljoni euro suurune trahv, kirjutab Postimees.

Eesti finantsinspektsioon tegi Swedbank AS-ile ettekirjutuse, millega kohustatakse panka võtma kasutusele meetmeid parandamaks rahapesu vastu võitlemise kontrollisüsteeme. Eestis on käimas kriminaalmenetlus, mille eesmärk on jõuda selgusele, kas Swedbankis on aset leidnud rahapesu või muid kriminaalkuritegusid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi finantsinspektsiooni läbi viidud järelevalvemenetluse käigus selgus, et Swedbank AB pole oma Balti riikide tütarettevõtetes rahapesu vastu võitlemise meetmete rakendamist täiel määral kontrollinud ega juhtinud. Teadlikkus rahapesu ohust polnud piisav ning ka protsesside, jooksvate tegevuste ja kontrollisüsteemide järgimine jättis soovida. Lisaks puudusid Balti riikide tütarettevõtetes rahapesuga võitlemiseks vajalikud ressursid.

Menetlusest selgus, et Swedbank AB oli teadlik, et Balti riikide tütarettevõtete kaudu võis toimuda rahapesu. Hoolimata mitmetest sise- ja välisaruannetest, milles hoiatati vajakajäämistest Balti riikides, ei võtnud pank nõuetekohaseid ja piisavaid samme.

Rootsi finantsinspektsioon tuvastas ka mitmeid juhtumeid, kus pank polnud neile esitanud kas õigel ajal või üldse dokumente ja teavet, millest oleks saanud juba varem järeldada, et olukord on tõsine. Sama andmete esitamata jätmine leidis aset ka suhetes Eesti finantsinspektsiooniga.

BNS

5 commentsOn Finantsinspektsioon tegi Swedbankile nelja miljardi rootsi krooni suuruse trahvi

 • Avatar
  Leo Viller

  Kui tahetakse, on mitmeid võimalusi. Näiteks Swedbanki Eesti tütarettevõte Eesti Vabariigi poolt ilma kompensatsioonita riigistada. Kui on kuulda mingit protesti, esitada Rootsile kopsakas kompensatsiooninõue kunagise enam kui saja aasta pikkuse okupatsiooni eest

 • Avatar

  Eesti riik e maksumaksja maksab peale. Tahaks kuulda rahandusministri ommentaari. Eesti Panga info on ju ette teada, olid ja siiani on ühes paadis röövpankadega.Nüüd EKRE sunnil eks nad peavad ka midagi tegema… aga enne ju mingit pressi kuskilt polnud, mitte midagi ei pidanud tegema! Rahandusminister Ligi ei käinud isegi Finantsinspektsiooni koosekutel, mille jubt ise oli! 😀

 • Avatar

  Ei saanud aru, et kas Eesti riik saab sellest null eurot?

  • Avatar

   Said ju aru küll 🙁

  • Avatar

   Eesti riik e maksumaksja maksab peale. Tahaks kuulda rahandusministri ommentaari. Eesti Panga info on ju ette teada, olid ja siiani on ühes paadis röövpankadega.Nüüd EKRE sunnil eks nad peavad ka midagi tegema… aga enne ju mingit pressi kuskilt polnud, mitte midagi ei pidanud tegama.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused