FOTOD: EKRE Tartu linnapeakandidaat on kultuuriloolane ja kirjanik Loone Ots

Eesti,
Loone Ots Tartu ringkonna üldkoosolekul 12. juunil 2021

EKRE Tartu linna ringkonna üldkogu kinnitas täna Tartu linnapeakandidaadiks kasvatusteadlase, kultuuriloolase ja kirjaniku Loone Otsa.

Ots on lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoloogina, kaitsnud haridusfilosoofia doktorikraadi ja õpetanud eesti kirjandust ning kultuurilugu TÜ Balti õpingute keskuses. Ta on olnud lastekaitse liidu president 2012—2018 ja Eesti säästva arengu komisjoni liige ning asepresident.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu juhib Ots eesti keele koolituste, tõlke- ja toimetamistööga seotud ettevõtet. Ta on avaldanud mitmeid proosa- ja aimeteoseid, kirjutanud 45 näidendit, stsenaariume ja libretosid. Ots kuulub Eesti kirjanike liitu ja Eesti teatriliitu ning on Jaan Tõnissoni seltsi üks asutajaliikmeid. Ta on abielus ja kahe tütre ema.

„Võideldes eesti keele, rahvuslikkuse ja alusväärtuste eest Tartus, muudame elu paremaks terves Eestis,“ usub Ots. „Tartu vajab muutusi. Tartu ülikool on hakanud kaotama oma kõrget mainet eesti rahvusluse kandjana. Samas on Tartus hooletusse jäetud linnaosi, mida ähvardab oht getostuda. Annelinnas elab pea kolmandik Tartu inimesi, kuid seni on see olnud pigem magala kui täisväärtuslik, oma kultuuri- ja vabaajaasutustega linnaosa. Annelinn tuleb tihedamini siduda teiste linnaosadega. Selleks peab korraldama ümber ühistranspordi, et see vastaks paremini linnaelanike vajadustele. Muuhulgas tuleb lisada ekspressliinid.“

Ots tahab võidelda selle eest, et Tartus langeks lasteaia kohatasu, mis on praegu Eesti kõrgemaid, ning suurendada omastehooldajate toetusi ja nendele suunatud teenuseid. Samuti leiab Ots, et tuleks soodustada haritlaste jäämist ja tulekut Tartusse.

„Kõige tähtsam on ühistegevus ja osalemine. Kogukonnale on ülitähtis, et inimesed saaks linnaelu tähtsamaid küsimusi ise otsustada. Praegu võitleb EKRE koos tartlastega südalinna pargi ellujäämise eest. Me oleme kahel käel kultuurikeskuse poolt, kuid nõuame, et Tartus ei langeks asjata ükski puu ega kaoks ükski roheala. Üheskoos suudame kaitsta halja Tartu põhimõtet,“ kinnitab Ots.

 

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused