FOTOD: Mart Helme Arvamusfestivali debatil: me jääme püsima, kui ühiskond tervikuna muudab oma suhtumist lastesse

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Helme

Eestlased jäävad püsima, kui kogu rahvas annab endale aru, et lapsed ei ole koorem, ütles EKRE esimees Mart Helme Arvamufestivalil toimunud erakondade esimeeste debatil.

Kas eestlaste tulevik peitub magamistoas, küsis arutelu juht Taavi Eilat parlamendierakondade esimeestelt, alustades Mart Helmega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme märkis, et Liivi sõja järel läks sada aastat, et taastada rahvastik Eesti aladel. “Kuid suhtumine oli selline, et iga laps on teretulnud. Igale lapsele on ilmas leib,” märkis Helme.

Ta ütles, et erinevaid iibe suurendamise meetmeid on maailmas katsetatud aastakümnete vältel. “See, mis on kõige efektiivsem, on ühiskondlik suhtumine. Kui meie ühiskonnas oleks suhtumine, et laps ei ole koorem või ebameeldiv kohustus, siis muutub ka meie demograafiline käitumine. Rahvastikuteadlane Kalev Katus on öelnud väga õiged sõnad sõnad: mõned üksikud inimesed võivad väga palju pingutada, neil võib olla 15 last, aga see ei muuda üldist demograafilist pilti. Kui kogu rahvas ei pinguta, siis ei tule midagi välja. Lastetoetused aitavad loomulikult kaasa, aga need ei ole võluvits. Tähtis on ühiskondlik suhtumine.”

Helme avaldas lootust, et suveräänsust ja iseolemist hindava rahvusena me kasvame ja jääme püsima.
“Eelmise ajandi algul oli maailmas kaks miljardit inimest ja miljon eestlast. Nüüd on seitse ja pool miljardit inimest ja ikka miljon eestlast. Mida väiksemaks me jääme suhtarvuna, seda raskem on meil kesta iseseisva suveräänse rahvusena. Ma loodan, et me suudame end kokku võtta ja anname endale aru, et me oleme väärtus. Et me oleme rahvusena väärtus.”

Vaata kogu debatti SIIT!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused