FOTOGALERII: EKRE piketisõnum: “Keskerakond, lõpeta etniline puhastus ja eestlaste genotsiid Ida-Virumaal!”

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE pikett Kohtla-Järve eestikeelse riigigümnaasiumi toetuseks 22. veebruaril 2019 Tallinnas Tõnismäel

Reedel pärastlõunal kogunesid Tallinnas haridusministeeriumi ette rahvuskonservatiivid, et öelda, mida arvatakse minister Mailis Repsi ja kogu Jüri Ratase valitsuse eestlusevaenulikust poliitikast Ida-Virumaal. Samaaegselt toimusid piketid ka Kohtla-Järvel ja Tartus.

“Lõpetage etniline puhastus!” oli piketi põhisõnumiks, sest just seda Jüri Ratase valitsus Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber toimuvaga teeb. “Ratase valitsus sööb hariduspoliitiliste meetoditega välja põlisrahvast oma kodumaalt, selleks et saada nädala pärast toimuvatel valimistel mõned hääled oma põhivalijatelt, inimestelt, kes ei ole 27 aasta jooksul tahtnud ära õppida riigikeelt,” ütles Martin Helme oma sõnavõtus. Ta rõhutas, et mitte-eestlastel ei pea Eestis olema halb mitte rahvuse pärast, vaid sellepärast, kui nad ei oska eesti keelt. “Sellist venemeelset hariduspoliitikat saab ajada ainult Kremli agentide kari ja eesti valija peab seda seltskonda järgmisel nädalal valimistel karistama!” lisas ta.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas tuletas meelde, et Kirde-Eestit tahtsid venelased juba Tartu rahu läbirääkimistel; seda nõudsid internatsid ka 1990. aastatel ja Kremli märatsejad 2007. aastal, ning Ida-Virumaalt alustati venestamist ka okupatsiooniaastatel. “Me saatsime nad põrgusse ja saadame sinna ka Ratase valitsuse ja kartellierakonnad, kes sooritavad genotsiidi eesti rahva vastu ning riigireetmist, kui rikuvad põhiseaduse eesti keele hoidmise nõuet,” rääkis Põlluaas. “Me teame, mis on reeturite palk ja te saate selle varem või hiljem!”

Riigikogusse kandideeriv Külli Remsu hoiatas, et Ida-Virumaal suletakse teisigi koole ja leidis, et ministril, kes eesti keele olukorrast rääkimise asemel jutustab oma mehe hotelliafääridest, pole kohta valitsuses. Ta tõi eraldi välja ka ministeeriumi ametniku Tiina Petersoni, kes on toonud hariduspoliitikasse esimese ja teise keele mõiste. “Eestis saame rääkida ainult eesti keelest kui riigi- ja rahvuskeelest, kõik teised keeled on võõrkeeled!” sõnas ta.

Seda, et Eesti haridus on praegu näoga võõrkeelse õppe ja õppurite suunas, rõhutas EKRE kultuuriministrikandidaat Toivo Tasa. 

Piketid eestikeelse riigigümnaasiumi toetuseks toimusid ka Kohtla-Järvel ja Tartus. Üks Ida-Virumaa piketi korraldajatest Anti Poolamets ütles, et sealne meeleavaldus oli muljetvaldav – kokku tuli üle 40 inimese, sealhulgas eestikeelse gümnaasiumi teenekad pedagoogid ja vilistlased ning teised kohaliku eestluse eest võitlejad, kes võtsid eestikeelse hariduse kaitseks sõna.

Koos Raekoja kellalöökidega kogunes ka Tartus piketile umbes 40-50 meeleavaldajat, sealhulgas korraldaja Indrek Särg, Riigikogu saadik Peeter Ernits, samuti Jaak Valge, Aare Tamm, Merike Lumi, Liidia Laaneoja, Ants Erm ja teised. Plakatite ja kõnede sisuks oli, et Ida-Viru on Eesti, eesti keeles peab saama õppida igas Eestimaa paigas ja ministrid peavad täitma rahva tahet.

“Keskerakonna loosung õiglasest riigist on variserlik, sest eestlastele seda õiglust ei jätku,” rääkis Indrek Särg. “Kui Tõnis Lukas räägib, et tema erakond on eesti keel, siis just sel ajal, mil Lukas oli haridusminister, sai vene keel pealetungile asuda.”

Peeter Ernits hoiatas, et Keskerakond räägib sel teemal venelastele üht ja eestlastele teist ning Ida-Virumaa venekeelseid arenguid suunad sealne venemeelsete liider Valeri Korb.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond juhtis kolme piketiga tähelepanu sellele, kuidas haridusminister Reps ja kogu Ratase valitsus viivad sisuliselt läbi venestamist, et venelaste häältega võimupiruka juures püsida.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused