Fraktsioonide esindajad taunisid Ojasoo käitumist

Eesti,
- Updated
©UU
TIIT OJASOO, NO99

Pärast uute faktide ilmsikstulekut prokuratuuri poolt, saatsid kümme riigikogu liiget saatsid kultuuriminister Indrek Saarele ja teatri NO99 nõukogule pöördumise, milles nõuavad teatri juhi Tiit Ojasoo ametist vabastamist.

“Meie allakirjutanud, leiame, et vägivallakuriteo toime pannud teatrijuht Tiit Ojasoo tuleb ametist vabastada. Samuti on kadunud usaldus, et eeskujulikult ja laitmatult tegutseb teatri nõukogu, mille esimees on leidnud ja avalikult arvamust avaldanud, et juhtum ei ole teatri tööga seotud ja seega ei kuulu nõukogu arutluse alla ning on pidanud õigeks teatrijuhi jätkamist,” seisab pöördumises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Allakirjutanute arvates on iseenesestmõistetav fakt, et avaliku asutuse juhi käitumine on ühiskonnas eeskujuks, norme kujundav ja ühiskonna arengut juhtiv ning seetõttu ei ole peale toimunut Ojasoo ametis jätkamine võimalik.

Teatrijuht peab riigikogu liikmete hinnangul oma tegude eest vastutama ameti kaotamisega, sest tema jätkamine peale toimunut annab ühiskonnale väga vale signaali.

Pöördumisele on alla kirjutanud Yoko Alender, Andres Anvelt, Krista Aru, Mart Helme, Martin Helme, Viktoria Ladõnskaja, Marianne Mikko, Laine Randjärv, Priit Sibul ja Märt Sults.

BNS/UU

Foto: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused