Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Fraktsioonide esindajad taunisid Ojasoo käitumist

14.06.2016
TIIT OJASOO, NO99
© UU

Pärast uute faktide ilmsikstulekut prokuratuuri poolt, saatsid kümme riigikogu liiget saatsid kultuuriminister Indrek Saarele ja teatri NO99 nõukogule pöördumise, milles nõuavad teatri juhi Tiit Ojasoo ametist vabastamist.

“Meie allakirjutanud, leiame, et vägivallakuriteo toime pannud teatrijuht Tiit Ojasoo tuleb ametist vabastada. Samuti on kadunud usaldus, et eeskujulikult ja laitmatult tegutseb teatri nõukogu, mille esimees on leidnud ja avalikult arvamust avaldanud, et juhtum ei ole teatri tööga seotud ja seega ei kuulu nõukogu arutluse alla ning on pidanud õigeks teatrijuhi jätkamist,” seisab pöördumises.

Allakirjutanute arvates on iseenesestmõistetav fakt, et avaliku asutuse juhi käitumine on ühiskonnas eeskujuks, norme kujundav ja ühiskonna arengut juhtiv ning seetõttu ei ole peale toimunut Ojasoo ametis jätkamine võimalik.

Teatrijuht peab riigikogu liikmete hinnangul oma tegude eest vastutama ameti kaotamisega, sest tema jätkamine peale toimunut annab ühiskonnale väga vale signaali.

Pöördumisele on alla kirjutanud Yoko Alender, Andres Anvelt, Krista Aru, Mart Helme, Martin Helme, Viktoria Ladõnskaja, Marianne Mikko, Laine Randjärv, Priit Sibul ja Märt Sults.

BNS/UU

Foto: PM/Scanpix