GALERII JA VIDEO: riik ei lase lendoravate pärast peremeestel oma metsa majandada

Eesti, Video,
- Updated

Riigikogu liige Anti Poolamets (EKRE) kutsus oma erakonnakaaslastest Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe ja Riigikogu külaliikumise toetusgrupi asutaja Merry Aarti ning EKRE fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa Lääne-Virumaale tutvuma sealsete maaelu probleemidega.

Pärast Kulina mõisaga tutvumist sõitsid poliitikud lähedalasuvasse kunagisse kihelkonnakeskusesse Viru-Jaagupisse, kus neid võõrustas põllumajandusettevõtja Indrek Klammer koos poja Henrikuga, kellega koos veetakse Voore Farmi ja veel mitut loomapidamise ja põllumajandusega tegelevat ettevõtet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Indrek Klammer avaldas tunnustust EKRE põllumajanduspoliitikale nende valitsuses oldud ajal. Tõdeti samas, et probleemseks kujuneb korralike tööinimeste leidmine maapiirkonnas.

Edasi mindi Tudusse ja sealt Alutaguse piirile, kus külastati Murakaraba kõrval üksikut talu. Sealne eakas peremees ja tema sugulased on mures selle pärast, et kuna seal on nähtud haruldasi lendoravaid, siis on nende mets võetud looduskaitse alla ning nad ei saa seda majandada. See teeb tuska paljudele metsaomanikele, sest mets vananeb ja kasvab välja, lisaks teeb pahandust kooreürask, kuid selle asemel saaks tulu teenida, et maaelu arendada.

Käidi ka Tudu kandis Peresaares, kuhu president Konstantin Päts andis kunagi asendustalusid. Sinna rajasid kodu üle saja pere, kuid nüüdseks on see küla tühi.

Ka peatuti Roela hiiglasliku päikesepargi juures, mis ühelt poolt riivab silma, teisalt võtab nende tohutu levik ära väärtuslikku põllumaad.

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused