Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

GALERII JA VIDEO: riik ei lase lendoravate pärast peremeestel oma metsa majandada

-
07.08.2021
Laadime sisu...

Riigikogu liige Anti Poolamets (EKRE) kutsus oma erakonnakaaslastest Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe ja Riigikogu külaliikumise toetusgrupi asutaja Merry Aarti ning EKRE fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa Lääne-Virumaale tutvuma sealsete maaelu probleemidega.

Pärast Kulina mõisaga tutvumist sõitsid poliitikud lähedalasuvasse kunagisse kihelkonnakeskusesse Viru-Jaagupisse, kus neid võõrustas põllumajandusettevõtja Indrek Klammer koos poja Henrikuga, kellega koos veetakse Voore Farmi ja veel mitut loomapidamise ja põllumajandusega tegelevat ettevõtet.

Indrek Klammer avaldas tunnustust EKRE põllumajanduspoliitikale nende valitsuses oldud ajal. Tõdeti samas, et probleemseks kujuneb korralike tööinimeste leidmine maapiirkonnas.

Edasi mindi Tudusse ja sealt Alutaguse piirile, kus külastati Murakaraba kõrval üksikut talu. Sealne eakas peremees ja tema sugulased on mures selle pärast, et kuna seal on nähtud haruldasi lendoravaid, siis on nende mets võetud looduskaitse alla ning nad ei saa seda majandada. See teeb tuska paljudele metsaomanikele, sest mets vananeb ja kasvab välja, lisaks teeb pahandust kooreürask, kuid selle asemel saaks tulu teenida, et maaelu arendada.

Käidi ka Tudu kandis Peresaares, kuhu president Konstantin Päts andis kunagi asendustalusid. Sinna rajasid kodu üle saja pere, kuid nüüdseks on see küla tühi.

Ka peatuti Roela hiiglasliku päikesepargi juures, mis ühelt poolt riivab silma, teisalt võtab nende tohutu levik ära väärtuslikku põllumaad.