Hääletus pagulaste vastuvõtu lõpetamise üle paljastas IRL-i kahepalgelisuse

Rubriik Eesti On
- Updated
Kalle Muuli

Riigikogus leidis täna aset märgiline hääletus: kvoodipagulaste vastuvõtmise peatamise poolt hääletasid ainult Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud, ülejäänud riigikogulased hääletasid vastu või ei julgenud hääletusele kohale ilmuda.

Konservatiivide fraktsioon soovis peatada Eesti osalemise pagulaste ümberjaotamise mehhanismis, sest võõrast kultuurist pärit immigrandid toovad endaga kaasa tavad ja käitumismudelid, mis on siinses kultuuris vastuvõetamatud ning ohustavad ka põlisrahva julgeolekut.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vaatamata väidetavale põhjalikule taustakontrollile on Eestisse toodud pagulasperedes vähese ajaga toimunud kaks võigast kuriteoepisoodi,“ ütles eelnõu tutvustanud Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison. „Eesti inimeste julgeoleku tagamiseks ning kultuurilise vastandumise vältimiseks on mõistlik peatada pagulaste vastuvõtmine määramata ajaks.“

Madisoni sõnul oli üheks eelnõu esitamise ajendiks valitsusse kuluva IRL-i liikme Kalle Muuli artikkel 13. märtsi Postimehes. Muuli avaldas arvamust, et Eesti peaks peatama praeguses kvoodisüsteemis osalemise.

Täna selgus, et Muuli ettapanek oli mõeldud vaid konservatiivsete häälte püüdmiseks. Täna hääletasid pagulaste vastuvõtu lõpetamise poolt ainult Konservatiivse Rahvaerakonna seitse saadikut. Erapooletuks jäi keskerakondlane Siret Kotka ning vastu oli 30 saadikut, kelle seas olid peamiselt Reformierakonna, sotside ja Keskerakonna esindajad. Ennast konservatiivseks erakonnaks pidava IRL-i saadikud jätsid hääletamata või puudusid hääletuselt, nende seas ka Kalle Muuli ja erakonna uus esimees Helir-Valdor Seeder. Samuti viilisid hääletuselt vabaerakondlased.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul näitas hääletus, et IRL püüab end näidata immigratsiooniküsimuses jõulise erakonnana, aga tegelikult ainult lollitab inimesi.

„Kui sotsid on põhimõtteliselt estofoobsed ja tahavad eesti rahvast oma kodumaal vähemusse jätta, siis sellest veel hullem on olla kahepalgeline ja minna sisuliselt sotside positsiooniga kaasa, ehkki sõnades räägitakse midagi rahvuslike huvide kaitsmisest,“ ütles Helme. “Reaalsus on see, et ainsana seisab konservatiivse immigratsioonipoliitika eest Konservatiivne Rahvaerakond.”

UU

Fotol jutumehed Kalle Muuli ja Margus Tsahkna.
(Allikas: 
Jaanus Lensment / Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused