Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Handi-Mansi Jugra võimude otsus võiks kaitsta ka eesti koolitüdrukuid

-
16.12.2021
Põlisrahvastest jäi Handi-Mansimaal alles hante 1,3%, mansisid 0,8%, pluss suurepärased mammutikujud

Ega seda ei juhtu iga päev, et ka suuremad Venemaa uudisteagentuurid hoiavad silma peal Eesti kohtukroonikal, kui see ei puuduta just mõnda teolt tabatud kangelaslikku vene luurajat eesti mundris. Et vene meediat huvitaks mingi teises väikeriigis vahele jäänud aafriklasest vägistaja, seda küll mitte.

Aga viimastel päevadel avaldasid mitmed portaalid, sealhulgas ka Kremli hääletoru Regnum, uudise Tallinnas abitu koolitüdruku korduva vägistamise eest 4 aastaks vangi mõistetud mustanahalise taksojuhi uutest perspektiividest, sest tal väga võimalik et õnnestub nüüd karistusest pääseda. Venemaal pakuvad sellised uudised praktilist laadi huvi illustreerimaks seda ebanormaalset olukorda, mis on tekkinud „Geiroopas“, kus on juurdumas immigrantide inimõigus vägistada ja kohalike inimeste inimõigus vägistatud saada. Venemaal oleks sellist tüüpi hoitud vanglas kohutavates tingimustes aastaid ja siis kohe välja saadetud kasvõi tema enda turvalisuse huvides, sest ainult Eestis võib väikese tüdruku vägistaja ja tapja vabalt jalutada seal, kus ta seda sooritas, ja keegi ei keeragi tal kaela kahekorra.

Kevadel kirjutasid Uued Uudised, et kohus mõistis vägistamises süüdi juba teise Tallinna mustanahalise taksojuhi ning karistas Tallinnas äpitaksojuhina tegutsenud „sudaani põgenikku“ Muhammad Ibrahim Uthmani koolitüdruku vägistamise eest nelja aastase reaalse vangistusega. Tallinnas mõisteti veel samuti taksojuhina tegutsenud egiptlane Eldesouky süüdi naisreisija vägistamises.

Eriti üllatab venelasi asjaolu, et näiteks Uthmanile esitati kohtuotsus araabia keeles, sest neile jääb arusaamatuks, kuidas sai umbkeelne Venemaalt Eestisse tulnud sudaani „põgenik“ töötada taksonduses ja kuhu siis vaatas kuulus keeleinspektsioon, kes ei jäta tähelepanuta riigikeelt mittevaldavaid vene taksojuhte.

Muide, Venemaalt tuli täna uudis selle kohta, kuidas seal saadakse jagu traditsioonilise vägistamiskultuuriga maadelt sissesõitnud isikutega: Handi-Mansi Jugra autonoomse ringkonna võimud keelasid migrantidel töötada taksojuhtidena. Regiooni administratsiooni otsusest tulenevalt kehtib keeld esialgu tuleva aasta lõpuni ja laieneb mitte ainult taksondusele, vaid kokku 8 tegevusalale. Välismaalased ei saa näiteks tegeleda Jugra territooriumil ei alkoholi- ega tubakatoodete kauplemisega.

Võimud oma otsuse põhjust ei kommenteeri, aga ju siis on tegemist avaliku saladusega.

Ivan Makarov