Härrassots Vakra tõestas, et sotside valimisloosung “Igaüks loeb!” on üdini vale

Eesti,
- Updated
©Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Sots Rainer Vakra tõestas, et vasakäärmuslastele “loevad” siiski vaid omad.

Teatavasti on sotside valimisloosungiks “Igaüks loeb”, kuid mingil põhjusel pole täpsustatud – “Loeb igaüks, kes mõtleb “õigesti”!”

Vakra tunnustas sotsiaalmeedia vahendusel Reformierakonna esinaist Kaja Kallast, kes välistas koalitsiooni tasemel koostöö EKRE-ga, kirjutab BNS

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täna on hea päev. Täna on tunne, nagu oleksime just valimised võitnud. Eesti Vabariik läheb edasi ja seda demokraatlikult ning avatult. Ja kindlalt lääne, mitte ida suunas,” kirjutas Vakra Facebookis.

Ossinovski rääkis kõnes sotside üldkogul ilusaid sõnu: “Mina ei näe ühiskonda nullsummamänguna. Ühiskonnas, kus ühe võit toob kaasa teise kaotuse, kasvabki äng ja pettumus. Eesti peab olema kaotajateta ühiskond. Ühiskond, milles elavad kõrvuti erinevad inimesed ja oma eriliste püüdluste ja soovidega, aga kus erinevused täiendavad üksteist viisil, mis meid kõiki rahvana edasi viib.

Ja kui mõni poliitiline jõud langeb aina madalamale, jagades inimesi õigeteks ja valedeks, siis meie ei vasta kunagi samaga. Ma olen valmis kaitsma iga Eesti inimese õigust elada turvaliselt ja väärikalt Eesti Vabariigis ka siis, kui ta on minuga eri meelt. Ükskõik kui suur on lõhe meie ilmavaadete vahel. See siin on meie kõigi ühine kodu. Ja kodus on kõik omad.”

Jah, sõnad on ilusad, kuid silmakirjalikud ja võltsid, sest reaalsus Vakra näol tapab kogu sotside sõnumi “Igaüks loeb!” (Selle tapab ka rahvusriigist kui ohtlikust düstoopiast rääkiv Ossinovski ise). “Lõpuks on hakanud jää liikuma ning arusaamine, et äärmuslaste ette punase joone tõmbamine pole mitte poliittehnoloogia, vaid põhimõtteline väärtusvalik, jõuab ka teiste erakondadeni,” selgitas Vakra.

Sotside valimisloosung “Igaüks loeb!” kaotab igasuguse reaalse mõtte juba siis, kui “igaühest” välja arvata 8700 EKRE liiget – kui aga veel toetajad ka, siis 20% ühiskonnast enam ei loe. “Äärmuslastega” ju keegi tegemist teha ei tohi, nemad ei “loe” kuidagi!

Ja ega sotside väljapraakimine sellega lõpe – Isamaas on veel pisut isamaalise mõtlemisega inimesi, Reformierakonnas ei meeldi vasakäärmuslastele samuti paljud, nagu ka Vakra vihjas ja nii edasi – lõpuks selgub, et sotsidele loeb ikkagi vaid see osa Eesti ühiskonnast, kes on meelestatud globalistlikult, multikultuurselt ja Brüsseli-meelselt.

Lihtsamalt öeldes tembeldab sots Vakra äärmuslasteks laias laastus 8700 EKRE liiget ja selle viiendiku Eesti rahvast, kes on rahvuskonservatiive populaarsusreitingute järgi toetamas. Loodetavasti pole Vakra nii rumal, et väita, nagu oleks need inimesed ära lollitatud ja populismist pimestatud – tegu on teadlike rahvuslastega.

Vähemalt EKRE ei arva küll, et sotside laias laastus 5800 liiget ja kõikuvalt 7-12 protsendi ringis toetajaid oleks ajupestud – ei, vähemalt SDE liikmed on küll teadlikud ja ideoloogiliselt kindlad vasakäärmuslased, tõelised marksistid. Kui EKRE liikmed tahavad teadlikult rahvusriiki ja ei taha migrante, siis sotsid tahavad teadlikult multikultuurset ühiskonda ning palju sõpru Aafrikast ja Araabiast.

Kuivõrd Vakra võtab julguse rääkida, et rahvuskonservatiivid on paremäärmuslased, siis võttes arvesse, et sotsid on oma veendumustelt täiesti teises servas, on nende puhul täiesti paslik rääkida vasakäärmuslusest (mida tõestab ka Antifa taktika oponentide miitingute takistamisel) – seega on Eesti valitsuses esindatud vasakäärmuslikud neomarksistlikud jõud (sest viimaste “vähemuste kaitsmisele” suunatud programm on ju ka Eesti sotside üks peaeesmärke).

Aga seda oligi vaja selgeks rääkida – sotsid valetavad, nagu kõik neomarksistid, kelle eesmärgiks on ühiskonnas pingete üleskütmine, et selle varjus oponendid maadligi tampida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused