Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Head uut aastat, eestlastest mõrtsukate potentsiaalsed ohvrid!

-
04.01.2022
Head uut aastat ka kohalikult Kremli meedialt

Läinud aasta viimasel päeval tsiteeris Eesti Vabariigi president Alar Karis oma uusaastatervituses koolitüdruku Aleksandra kirja: „Vaadakem enda ümber. Valgast Narvani, Sõrvest Varnjani, Ristnast Piusani – Eesti on täis tublidust ja lootust. Ja armastust, nagu kirjutas mulle Kohtla-Järve koolitüdruk Aleksandra Veršinina: “Kõik algab armastusest, ka oma linna vastu.”

Samal päeval avaldas Eestis tegutsev sputnik-meedia uusaastatervituse „ Head saabuvat uut aastat, Eesti! Mida tahaks jätta maha lõppevasse aastasse.“ Selles südamlikus „õnnitluses“ on pikemalt juttu eesti keele ikkest, NATO okupatsioonist ja muust pidulikust. Eriline rõhk aga oli pandud eestlastest vaenlase kuju loomisele ja eestlaste kui venelaste potentsiaalsete tapjate maine kujundamisele.

Mõned fraasid „uusaastatervitusest“, mis on avaldatud Eesti riigi domeeni .ee alt:

„Igaüks, kes räägib vene keelt, on selle jõu kasutamise potentsiaalne objekt.“

„Kui sa oled venelane, järelikult oled sa sihikul.“

„Teostunud fakt: Pribaltika vene elanikega valmistutakse sõdima nende elamisterritooriumil. Sõdima kõigiga eranditult, sõltumata east, sotsiaalsest staatusest, poliitilistest eelistustest – lihtsalt sellepärast, et nad on venelased.“

„Eesti kõrgema ešeloni poliitikud kindlasti teavad nendest plaanidest ja on need plaanid heaks kiitnud. Ja see tähendab, et nad peavad sadu tuhandeid oma kodanikke mitteusaldusväärseteks ja neid tuleb parimal juhul (minu sõrendus – I.M.) isoleerida.“

„Sajad tuhanded rahulikud elanikud kuulutatakse hetkega potentsiaalseteks separatistideks, ohuks „lääne maailma“ väärtustele, koos kõigi sellest johtuvate tagajärgedega.“

„Uusaastatervituses“ möönatakse, et „võib-olla need inimsööjalikud plaanid“ ei teostugi, aga nad eksisteerivad „täiesti sajalane“ sildi all ja hakkab kõhe sellepärast, et eksisteerivad ka inimesed, kes on valmis neid teostama.

Kui keegi arvab, et tegemist on mingi psüühiliselt ebastabiilse isiku postitusega sotsiaalvõrgustikes, siis see ei ole nii: tegemist on Eestis ametlikult tegutseva Kremli meedia allüksusega. Selle uusaastatervituse autor Vladimir Barsegjan on siinse „kaasmaalaste“ organisatsiooni koordinatsiooninõukogu liige, Vene nukuteatri juht, Eesti Raadios kümmekond aastat töötanud eesti ülemuste lemmikust toimetaja-saatejuht. Kuna ta kasutab nii ohtralt sõna „venelane“ ka nende suhtes, kes venelased ei ole, siis on vist kohane vastutasuks märkida, et ta ise pole tõenäoliselt ei venelane ega ka armeenlane mitte.

Sisendada Eesti vene(keelsetesse) inimestesse hirmu, et eestlastel on plaanis kõik nad ära tappa, et eesti naaber vaatab neid pidevalt läbi optilise sihiku, ei ole päris ennekuulmatu, sest alles hiljuti väitis Tallinna keskerakonnameedias tööd saanud aselinnapea Vadim Belobrovtsevi isa Vitali oma valimiseelses venekeelses saates, et eestlased tahavad venelasi ära vägistada.

Nüüd on küsimus vaid selles, kaua veel Eesti Vabariigi võimud kavatsevad mitte märgata verist etnilist konflikti täiesti avalikult õhutavaid palgalisi provokaatoreid.

Ivan Makarov