Helle-Moonika Helme: EKRE ei toeta ka valitsuses olles võõraste ideoloogiate rahastamist 

Eesti,
©Scanpix
Ainus. Alati. Jäävalt.

Rahvuskonservatiivid ei kavatse ka valitsuses olles toetada “euroopalikke väärtusi” nende vasakliberaalses käsitluses.

EKRE Riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles Delfile, et Eesti LGBT ühingu ja teiste sarnaste organisatsioonide rahastamine on küsimus, mille EKRE koalitsiooninõukogus tõstatab. Poliitik viitab ka võimalusele, et kui partnerid kavatsevad sellist poliitikat jätkata, siis ohustab see ühiseid tegemisi.

Helme ütles, et LGBT ühingu asemel toetaks tema näiteks Põlva sünnitusmaja. “Riigil on raha vähe ja LGBT ühing ei ole kindlasti prioriteet,” märkis ta.

Keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik külastas suvel Eesti LGBT ühingut ja vestles sealsete inimestega. Helle-Moonika Helme ütles, et koalitsioonilepingus on perepoliitika põhialused kindlaks määratud ja sellest tuleb ka lähtuda. Tema sõnul on sotsiaalministril õigus geiühendusega kohtuda, kuid rahastuse üle Keskerakond üksi otsustada ei saa, EKRE aga LGBT toetamist kaasa ei tee.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused