Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: internatsionalism, mida valitsus eestikeelsele haridusele ülemineku sildi all viljeleb, on põhiseadusevastane

-
08.05.2024
Helle-Moonika Helme
© UU

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis küsis EKRE saadik Helle-Moonika Helme peaminister Kaja Kallaselt selle kohta, miks tema valitsus ja sealhulgas just haridusminister Kristina Kallas Eestit venestavad.

“Me just umbusaldasime haridus- ja teadusministrit Kristina Kallast. Koalitsiooni häältega jäi ta seekord ametisse, aga fakt on, et tema haldusalas käriseb, üks fopaa on teise otsa: Eesti maakoolid lähevad kinni, e-eksamite katsetamine tekitas tohutu segaduse ja kukkus läbi. Ja mis nüüd kõige hullem – eestikeelsele haridusele üleminek on, nagu “Täistunni” saates lõpuks ometi avalikult välja öeldi: eesti lapsed venestatakse. Ja Kristina Kallasel jääb veel õigust ülegi – ta lihtsalt teatab, et eesti lapsed rääkigu siis venelastega eesti keeles, teades, et see, esiteks, pole võimalik, kui neid venekeelseid on juba nii palju ja mõnes kohas enamuses, ja, teiseks, internatsionalism, mis teie minister, haridusminister ja läbi tema kogu teie valitsus eestikeelsele haridusele ülemineku sildi all viljeleb, on põhiseadusevastane.

Valitsus on tegutsenud kas selle nimel või pole midagi teinud, et see nii ei läheks, et igasugu muulasi tulvab igapäevaselt Eestisse. 90 000 Ukraina venekeelset põgenikku on ju teatanud, et nad jäävad Eestisse. See on fakt. Ja see nõuab riigilt tohutult ressurssi, mis tuleb põliselanike arvelt, ja selle kõige tulemusena ei suuda me riigina täita põhiseaduses sätestatud praktilises reaalses elus, vaat siis tegutseb valitsus ju tegelikult põhiseadusevastaselt, rikub põhiseaduslikku korda ja see on põhiseadusliku korra vastane tegevus, see on riigireetmine, kuritegu, mis ei aegu. Kas Kaja Kallase poolt juhitav valitsus kavatseb antud kursil jätkata ja kunagi ka selle eest vastutada, mida ta on teinud nende aastate saate jooksul,” küsis Helle-Moonika Helme.

Kaja Kallase vastuses sisaldus huvitav mõte, lootus sellele, et muulastest saavad “uuseestlased” ehk “jeestlased”: “Viimase 10 aasta jooksul on mitu korda rohkem Eesti elanikke soovinud oma rahvuse muuta eestlaseks, kui vastupidi, ja eestlane olla on uhke ja hää.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid