Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme Kaja Kallasele: massiimmigratsioon suretab eesti rahva välja

-
16.05.2024
Helle-Moonika Helme

Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Helle-Moonika Helme küsis eilses infotunnis peaminister Kaja Kallase käest, mis puudutas rahvastikku ja Eesti käpuli majandust.

Helle-Moonika Helme: „On tehtud uus rahvastikuprognoos, mis eile avaldati ja mis ütleb, et praeguse trendi jätkumisel on sajandi lõpus eestlasi alla poole riigi elanikkonnast. Tuletame siinkohal meelde põhiseadust, mis räägib väga selgelt, milleks on loodud Eesti riik – see on eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimiseks üle aegade.

Aga vaatame statistikat. Eesti Euroopa Liidu riikide kodakondsete sisse- ja väljaränne on enam-vähem tasakaalus: sisse tuli 8700, lahkus umbes 8600, aga niinimetatud kolmandate riikide kodakondsusega isikutest sai Eesti püsielanikeks umbes 18 000 ja neist Ukraina kodanikke 13 000, lahkus Eestist 4000, Ukraina kodakondseid 1600, millest selgub, et immigratsioon on jätkuvalt meie rahvusriigile kõige suurem oht. Ja sellega ei tegele mitte keegi, vähemalt mitte keegi neist, kellele läbi ebausaldusväärsete e-valimiste on antud võimalus kujundada riiklikke poliitikaid.

Rahvastikuteadlased on juba väga mures, sest nemad näevad arve, analüüsivad neid ja teevad ainuvõimaliku järelduse, et eesti keelt emakeelena rääkijate arv langeb peagi alla 50% rahvastikust. Eesti keele õpetamine ei tee immigrantidest eestlasi, ei tee isegi lojaalseid kodanikke. Kui vaatame muu maailma näitel, kus rootsikeelsed immigrandid tapavad ja põletavad ja märatsevad Rootsis, ingliskeelsed immigrandid mässavad Inglismaal, prantsuskeelsed Prantsusmaal ja saksa keele ära õppinud immigrandid loovad vaikselt oma moslemiriiki Saksamaale. Ka meie Kaitsepolitsei sõnul on saamas see kohe probleemiks ka Eestile. Fakt on, et eelmisel aastal sündis 10 949 inimest, suri 16 000 ja riigi rahvaarv kasvab jõudsalt sisserände teel, mis ei ole kooskõlas põhiseadusega, mis ütleb, et Eesti on ja peab jääma rahvusriigiks.

Kui vaatame selle valguses teie kolme valitsuse tegevusi, mis on sisserände soodustamisel ja negatiivsete rahvastikutrendide jõustamisel olnud vägagi järjekindel, siis tuleb ikkagi küsida, et kas Kaja Kallas ja kõik tema valitsuse liikmed on oma tegevuses ikka järginud põhiseaduses sätestatut või siiski on täiesti ilmselgelt tegemist põhiseadusliku korra vastase tegevusega ehk põhiseadusliku korra jämeda rikkumisega.“

Kallas vastas, et sündimuse tõusule ei aita kaasa hääbumise ähvardus ega hüvede andmine peredele. Lisaks tundis ta rõõmu selle üle, et eeslasi tuleb kodumaale tagasi.

Selle peale täpsustas Helle-Moonika Helme, et eestlasi on tulnud tagasi vähem ja me räägime ikkagi massiimmigratsioonist selles kontekstis.

„Ja mis puudutab rahulikku keskkonda, mida pered ootavad, siis te ei tee ju piisavalt, hoolimata sellest, mida siin just ette lugesite. Näiteks lasteaia kohatasu on kõige kõrgem just igal pool, kus Reformierakond omavalitsusi juhib,“ lausus Helme.

Oma lisaküsimuses puudutas ta ka majandust: „Viimastel päevadel on meedia ummistunud pealkirjadest, mis räägivad majanduse kokkutõmbumisest, ettevõtete pankrotistumisest. Töötuse protsent tüürib igapäevaselt ülespoole, inimesed saadavad ka juba rahvasaadikutele ahastavaid kirju tulevaste maksude ja maksutõusude osas. Aga teie räägite rõõmsalt, kuidas elu on parem kui kunagi varem, vähemalt selles maailmas, kus teie elate.

Teie pere on saanud Venemaaga äri tegemisest korraliku kapitaliakumulatsiooni ja teie pere pensionärid abi ei vaja.

Aga riigieelarve miljard ja rohkem, millest siin on palju räägitud, ja on räägitud ka palju keerulisest riigieelarve seisust – see muuseas ei ole tekkinud sellest, et eestlased elavad kuidagi üle jõu ja nüüd tuleb see trall kõrgete maksudega ära lõpetada, vaid tegelikult on see puudujääk enam-vähem sama suurusjärk, mis on meie riigieelarvelistest vahenditest viisil või teisel ära antud Ukraina ja teiste riikide abistamiseks. Ja nüüd oleks aus siinsamas kogu rahvale öelda, et, ei, Eesti rahvas ei ole süüdi selles, et riigieelarve on halvas seisus, et majandus kukub kivina, et maksud tõusevad raketina, vaid raha on läinud riigist välja, läheb edaspidigi. Ja ainukesena Euroopa riikidest miinusmärgiga majanduskasvuga Eesti aitab jätkuvalt meist suurema majanduskasvuga riike. Ja jälle, kuna just ütlesite, et igasugune valitsuse raha tuleb maksumaksja taskust, siis oleks aus maksumaksjale öelda, kuhu valitsus tema raha laiali jagab.”