Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: küsimustes, mis on ühiskonnaelus tähtsad, võiksime teada, mida rahvas päriselt arvab

28.10.2020
Helle-Moonika Helme
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme rääkis täna „Terevisioonis“ abielureferendumist, öeldes, et põhiseadus jääb abielu rahvaküsitlusest välja.

„Kevadesse kavandatud abieluteemalise rahvaküsitluse küsimuse sõnastus põhiseadust ei maini,“ ütles Helle-Moonika Helme, kes leiab, et Eestis võiks korraldada rohkem rahvaküsitlusi ühiskonnas aktuaalsetel teemadel.
Helme ütles ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”, et EKRE algse plaani kohaselt võinuks küsimus kõlada, et kas te toetate, et abielu oleks mehe ja naise vaheline liit. Küsimuse täpse sõnastuse kallal aga praegu veel töötatakse, kuna ka õiguskantsler on öelnud, et küsimusest väga oleneb, kuidas saab pärast edasi liikuda.

“Rahvaküsitluse igal juhul teeme, sellepärast, et see on üks osa meie demokraatia paketist, kus me tegelikult tahame, et see rahvaküsitlus oleks pretsedent. Sellest edasi me võiksime liikuda ka järgmiste rahvaküsitlustega kõikvõimalikel ühiskonnas tähtsates küsimustes. Näiteks kasvõi presidendi otsevalimine,” ütles Helme. “Me ikkagi arvame, et mingites sellistes asjades, mis on ühiskonnaelus tähtsad, me võiksime küsida, mida rahvas päriselt arvab. Siis me võib-olla võtaksime ka ühiskonnas väga palju pingeid maha.”