Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme tutvustas “Esimeses stuudios” EKRE-t just sellisena, nagu ta on 

-
06.09.2019
Helle-Moonika Helme esitamas Händelit.
© UU

Riigikogu saadik EKRE poolt Helle-Moonika Helme käis ETV saates “Esimene stuudio” ja tutvustas seal rahvuskonservatiivide telgitaguseid nende loomulikkuses.

Helle-Moonika Helme nentis, et presidendi institutsiooni maine mureneb tänu Kersti Kaljulaidile kõvasti ega tekita enam lugupidamist. Vastastikuste suhete kohta EKRE ja riigipea vahel ütlebki ta: “Eks see selline peegliefekt, et kuidas küla minule, nõnda mina külale.”

Esimesed sammud vastuolude suunas tegi naispoliitiku arvates president Kaljulaid, kes alustas ametis usklike tunnete solvamisega, visates vaimuliku ametisseõnnistamise lihtsalt kõrvale, kuigi riigipeana pidanuks ta esindama ka usklikke.

EKRE oli Helme sõnutsi küll ainuke fraktsioon, kes Riigikogus Kaljulaidi presidendiks määramist ei toetanud, kuid seda põhjusel, et tegu on konservatiivse erakonnaga, kelle jaoks on institutsioonid erilise tähtsusega.

Selle kohta, miks Mart ja Moonika Helme Kadrioru roosiaeda presidendi vastuvõtule ei läinud, ütles intervjueeritav, et see olnuks kui minek vaenulikule territooriumile – riigipea on oma vastuvõtud sellisteks kujundanud. “Me ei käinud seal, aga nägime, mis inimesed seal olid ja mis sõnumitega nad tulid – see ei peaks nii olema,” lausus ta.

“Kui ma olen emotsionaalselt üles köetud, siis ma olengi emotsionaalselt üles köetud,” vastas Helle-Moonika Helme küsimusele, kas ka tema kohta võiks sellist väljendit kasutada, millist kasutas Mart Helme Kaljulaidi iseloomustades. “Tõenäoliselt mul on olemas sellekohane huumorimeel, mis võib-olla siis puudub presidendil, kui ta selle peale solvus, ja ka kõigil nendel, kes kukkusid pikali. Mina ütleksin selle peale, et võtke elu natuke rahulikumalt.”

Ka Reformierakond sai kriitika osaliseks – Helle-Moonika Helme hinnangul on oravapartei ennast tupikusse jooksutanud. “Neil on algusest peale kasutusel olnud välistamine, jonnimine vastasseisude esitamine ja katastroofiolukorra maalimine,” kirjeldab ta. EKRE enda reitingut peab ta hoolimata meediapeksust heaks.

Helle-Moonika Helme sõnul puhuti Elmar Vaheri ametist tagandamise skandaal suuremaks kui ta tegelikult oli, PPA peadirektor tegi vea, minnes läbi meedia eelarvekõnelusi mõjutama ja Martin Helme kiirustas liialt, kuid peaministri juhtimisel on nüüd rahu saavutatud. Jüri Ratast peab ta heaks peaministriks ning poliitikuna leiab, et kogu skandaali aegu polnud EKRE koht valitsuses ohus.

Naispoliitik lükkab tagasi ka jutud EKRE soovist üksi valitseda. “Ma usun demokraatiasse sellel alusel, et konsensuslik juhtimine on alati laiapõhjalisem ja parem kui ainujuhtimine,” märkis ta.