Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helme: kõik teised rahvad võivad end Eestis hästi tunda, aga eestlased peavad saama end siin hästi tunda

-
27.07.2017
Mart Helme, Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, kohalikel valimistel Tallinna linnapeaks pürgiv Martin Helme ütleb, et sotsid jätkavad varjamatut eestivaenulikku rida. 

Marju Lauristini soov anda vene pensionäridele kodakondsus tingimusi esitamata ehk keeleoskust ja kodakondsuseksamit nõudmata, ei erine mitte millegi poolest Keskerakonna igipõlisest soovist muuta Eesti kodakondsus mõttetuks null-kodakondsuse kaudu.

“Ühtlasi muutub Eesti siis ka paratamatult ja (pool)ametlikult kakskeelseks, mis, nagu vene ajalgi, tähendab seda, et eestlased peavad hakkama saamiseks oskama lisaks eesti keelele vene keelt. Venelased saavad aga alati ja kõikjal südamerahuga hakkame ainult rahvaste sõpruse emakeeles. Sotsid olid ka selle poolt, et anda siin sündinud mittekodanikele automaatselt – lausa vanematelt luba küsimata – eesti kodakondsus. Ikkagi lapsed! Sotsid hoolivad lastest! Nüüd tahavad nad taoliselt kingitud kodakondsusega inimeste vanavanematele anda küsimata kodakondsust, põhjuseks see, et nende lastelastel, näe, on juba kodakondsus,” on Helme nördinud.

Lauristini väljaütlemised on Helme hinnangul jõhkralt Eesti rahvusriikluse vastased ja selgelt põhiseaduse vaimuga vastuolus, kuid mõistagi loogilised. “See on samas reas Ossinovski vaenulikkusega Eesti põhiseaduses ette nähtud rahvusriigile – ohtlik ja ebainimlik düstoopia -; see on samas reas kultuuriminister Saare mahitatud psühholoogilise sõjaga Eesti identiteedi lammutamiseks maksumaksja rahaga peetavates “kultuuri”väljaannetes; see on samas reas kogu sotside agendaga globalismi juurutamise nimel rahvusriigid hävitada.
Eesti riik on loodud eestlaste poolt, eestlaste jaoks ja püsib eestlaste najal. Kõik teised rahvad võivad siin end hästi tunda, eestlased peavad saama end hästi tunda. 
See tähendab selgelt eestilikku elukeskkonda tema igal tasandil ja igas valdkonnas, ka igas piirkonnas,” on Helme veendunud.

“Kui eestlaste roll meie riigi kandmisel ära lahjendatakse kodakondsuse jagamise kaudu nõukogude okupatsiooniaegsetele ja varjamatult kremlimeelsetele inimestele, siis võtame me oma poliitilisse protsessi sisse veel rohkem lepitamatuid konflikte, kui seal juba praegu on. Siis paneme poliitilise protsessi veelgi rajumalt tööle rahvusriigi vaenulikku joont ajama, kui ta euroliidu viljastavates tingimustes juba ongi.

Sotse see ei huvita! Neid huvitab rahvusriigi lammutamine ja loomulikult ka soov sügisel Tallinnas natukenegi vene hääli püüda. IRL peaks olema selles valitsuses venestamise ja eestivaenulikkuse vastumürk. Sellise väga põhimõttelise ja radikaalse avalduse peale tahaks näha väga selget ja jõulist koalitsioonikaaslaste korrale kutsumist, mitte vaikselt nurgas inisemist. Praegusel kujul annab IRL lihtsalt katet poliitikale, mille sisuline tulemus on eestlastelt nende riigi hiiliv ära võtmine!” kritiseerib Helme IRL-i tegevusetust.

UU