Helmete kavandatav umbusaldamine kui viha kindlameelsete vastu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Mart Helme esindas Riigikogu kõnetoolis umbusaldajatele vastates klassikalist maskuliinsust.

Jüri Ratase umbusaldamine on tänaseks juba minevik, kuid opositsioon on lubanud täna alanud Riigikogu uuel tööhooajal algatada järgmised, sedapuhku rahandus- ja siseministri vastu.

Hiljuti ütles üks diplomaatilise korpuse töötaja eravestluses ühe EKRE juhtpoliitikuga praeguse valitsuse hiljutise umbusaldamise kohta: “Kuidas on võimalik, et teil umbusaldatakse valitsust sellisel alusel? Meil peab selliseks algatuseks siiski ka reaalset põhjust olema!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siin tekitaski opositsioon Eestile arvestatava mainekahju: mängiti kõvasti isiklike solvumiste ja võimupoliitikute kõnekasutuse peale, et toimivat valitsust kukutada või temasse lõhesid tekitada. Räägiti mingitest solvatud ühiskonnakihtidest, kes ise sellest erilist probleemi ei tee, aga ka sellest, kui halvasti pidavat meist “ekrestumise” tõttu nüüd välismaal mõeldama.

Mujal kaasneb umbusaldamine enamasti suurte prohmakatega riigi juhtimises, majanduses või üldpoliitikas. Eestis seda pole – isegi välispoliitilise suuna muutus Saksamaa ja Brüsseli asemel USA ja Poola suunas on täiesti demokraatlik. Ükski valitsuse otsus pole maad katastroofi poole keeranud, kuigi opositsioon ja eriti Reformierakond üritavad seda igati tõestada.

Mis aga puutub Mart ja Martin Helmesse, siis nende umbusaldamine on suunatud kogu EKRE vastu. Mehed ise aga on pälvinud oponentide viha just seetõttu, et nad ei anna järele, ei hakka vabandama, ei alanda ennast, vaid jätkavad kindlalt oma kurssi, andmata grammigi järele. Eriti nähtav oli see Mart Helme peedistamise ajal, mil ministri kindlameelsus ajas mõned sotsitarid ja oravatarid vihapisarates kiljuma: mis see siis olgu, need mehed ei murdu!

Seega võib eeldada, et EKRE ministrite lahtikangutamise taga ei hakka endiselt olema mitte reaalsed prohmakad, vaid endiselt kellegi solvamine, “retoorika” ja “räige sõnakasutus”, “mainekahju”, “õigusriigi lammutamine” ja palju muud sellist. Ehk siis viha kindlameelsete meeste vastu, kes ei tõmba küüru selga.

One commentOn Helmete kavandatav umbusaldamine kui viha kindlameelsete vastu

  • Avatar
    Hi.1000Ö1S

    Vaikides võib opositsionär solvunu olla ja oodata ka respekti, kui ta avastab solvumise põhjuse ja ei varja seda. EKRE-lased ei varja seda, mida nad valistsuses teevad ja ei solvu, kui neid kritiseeritakse.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused