Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas alustas Tartust kampaaniatuuri, et kuulutada vajadust anda valikuvõimalus rahvale

-
22.07.2021
Henn Põlluaas
© UU

Samal ajal kui võimuparteid otsivad tagatubades presidendikandidaati ja praegune riigipea seikleb Saaremaal, alustas EKRE poolt välja pakutud presidendikandidaat Henn Põlluaas kampaaniabussiga Eesti tuuri peatudes esmalt Tartus.

Kolmapäeva õhtul meelitasid Eesti hümni mänginud Brad Jurjensi kitarrihelid, Indrek Kalda rahvalikud viisid viiulil ja Henn Põlluaasa pildiga sinine buss kümneid inimesi Tartu raekoja platsile, kus peale presidendikandidaadi enese pidasid kõne ka tema poolehoidjad Jaak Valge, Merle Kivest, Silver Kuusik ja Malle Pärn. EKRE Tartu linnapeakandidaat Loone Ots luges ette lausa enda sepistatud oodi Henn Põlluaasale.

Samas sai anda toetusallkirju presidendi otsevalimiste petitsioonile. Samas koguti tunni jooksul üle kahesaja allkirja.

Henn Põlluaas ütles, et tema sõnum selle ringsõiduga ongi see, et rahval peab olema õigus valida presidenti ja algatada teisigi referendumeid.

„Rahvas on piisavalt tark ja terve, rahvast ei pea kartma,“ lausus Põlluaas, kes seisab selle eest, et presidendi saaks tulevikus valida rahvas.

Praegust olukorda, kus mõni nädal enne valimisi pole teisi kandidaate üles seatud, kellega debattigi pidada, peab ta kummaliseks. Selle asemel käib tagatubades poliitiline lehmakauplemine

Presidendina peab ta kõige olulisemaks põhiseaduseski kirjas vajadust hoida ja kaitsta eesti rahvast, keelt ja kultuuri.

Riigikogu liige Jaak Valge rääkis, et tunneb Hennu juba paarikümne aasta tagant, mil oldi koos Eesti Rahvusliku Liikumise juhatuses. Suurde poliitikasse tuli Henn siiski enne teda, tundes vastutust maa ja rahva ees.

„Henn ütles alati, et kui ma märkan, et ta hakkab poliitikas ülbeks minema, siis ma öelgu talle,“ rääkis Valge, „seni pole seda põhjust öelda olnud.“

Valge lisas, et Henn Põlluaasas on väärikust näha Eesti ühiskonda tervikuna. „Tema kohta on õige öelda, et tegu on demokraadiga, kes austab rahvuslust, aga austab ka neid, kel on teised hoiakud,“ lausus Jaak Valge, kelle sõnul peab riigipea olema eetiliselt tugev moraalne majakas, mida Henn ka on.

EKRE Tartu ringkonna aseesimees Merle Kivest rääkis, et Eesti suuremad muresid on rahva demograafiline olukord ja Henn Põlluaas seisab selle eest, et me ei kompenseeriks rahvastiku vähenemist sisserändega.

„Henn Põlluaas on väljendanud, et presidendiks saades looks ta kantselei juurde ekspertide kogu, kes tegeleks rahvastikuküsimustega,“ märkis Kivest

Teoloog Malle Pärn rääkis, et me vajame praegu presidenti, kes taastaks väärikuse, mis viimase 15 aastaga on viimaste presidentidega maadligi vajutatud.

Neljapäeval kell 11 peatub Henn Põlluaas oma kampaaniabussiga Elva kultuurikeskuse ees ja kell 17 Põltsamaa Roosisaarel.

25. juulil kell 12 jõutakse Mustvee kultuurikeskuse juurde ja kell 17 Jõgeva kultuurikeskuse platsile.