Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas ei näe valitsuse poolt soovi energiakriisist väljuda

-
09.01.2022
Henn Põlluaas

Riigikogu liige ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaasa sõnul on valitsuse praegune plaan energiaarveid läbi kohalike omavalitsuste kompenseerida tühi tegevus. “Süsteem on absurdne, ääretult bürokraatlik ja kulukas,” ütles Põlluaas.

President Alar Karis tõi oma kohtumisel RIA juhtkonnaga välja selle, et riik jõudnud nii kaugele, et peab suutma põhjalike andmekogude põhjal paindlikult otsustada, millal pakkuda tuge seda vajavatele inimestele, ilma, et nad peaksid esitama avaldusi, mis tekitab tarbetu halduskoormuse.

Põlluaas on sellega päri. “Oleme digiajastul, kus meil on andmebaasid, kust inimeste andmed saaks kätte,” märkis Põlluaas ning lisas, et kohalike omavalitsuste kaudu osaline kompenseerimine on tühi tegevus ja tagajärgedega tegelemine. “Riik peaks andmebaasidest andmed kokku korjama. Kuidas siis tulumaksudeklaratsiooni saame minutitega tehtud aga neid andmeid praegu ei saa,” rääkis Põlluaas Delfile.

Põlluaas ütles, et ei näe valitsuse poolt soovi energiakriisist väljuda. “Elektrihinna peaks koheselt alla viima ja kuna inimesed on kannatanud tohutult arvete läbi, siis peaks seda kompenseerima, kuni hind on alla viidud,” ütles Põlluaas.