Henn Põlluaas: EKRE on vabadust nõudva Valgevene rahvaga ja jutud Lukašenko toetamisest on räige vale

Eesti,
- Updated
©Riigikogu.
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

“Lugesin enda suureks imestuseks kellegi ”analüüsi”, kuidas EKRE toetavat Lukašenko režiimi ja valitsuskoalitsioonis olevat seetõttu suur lõhe. Ma ei tea, kelle ööpoti sogastest vetest selliseid haisvaid uudiseid õngitsetakse.

Toon vaid mõned üksikud näited vastupidisest. Meie saadikud toetasid eelmisel nädalal väliskomisjoni Valgevene teemalist avaldust ja aitasid seda formuleerida, valitsus tegi täna jõulise avalduse (ka EKRE on muuseas valitsuse liige), et valimistulemus ei ole legitiimne, täna (teisipäeval – toim.) toetasid meie saadikud väliskomisjonis erakorralise RK istungi kokkukutsumist, et võtta vastu RK avaldus ja osalevad selle koostamisel, mina teatasin riigikogu esimehena, et toetan seda kindlasti ja kutsun istungi kokku kohe esimesel võimalusel jne.

EKRE on kogu aeg olnud seisukohal, et igasugune vägivald peab lõppema, Venemaa võimalik sekkumine on absoluutselt lubamatu, tuleb korraldada vaatlejate kontrolli all uued ja ausad valimised ning Valgevene rahva tahet tuleb austada ja sellega arvestada. Teisiti ei olekski võimalik.

Piinlik, kui nii kristallselgelt väljendatud seisukohast aru ei saada ja oma väidetes ainult räigetele valedele ja alatule demagoogiale tuginetakse. Eks peavad nad sellest sogasest veest saadud lõpnud kala ikka ise kinni pistma.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused