Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas peaminister Kaja Kallasele: “Kui keegi püüab Eestis seadusandlikku protsessi halvata, siis on see tänane võimuliit”

-
23.11.2023
Henn Põlluaas, Kaja Kallas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (ERKE) aseesimehe ja riigikogu liikme Henn Põlluaasa sõnul ei tule viimasel ajal peaministri Kaja Kallase ja teiste valitsusesindajate suust midagi muud peale desinformatsiooni.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et opositsooni esitatud muudatusettepanekute eesmärk nõrgestada parlamentaarset demokraatiat.

„Tegelikkus on vastupidine sellele, mida väidab Kaja Kallas. Peaminister võib ju ette kujutada, et Reformierakonna kevadine valimisvõit annab talle õiguse neli aastat ellu viia ainult Reformierakonna valimisprogrammi. Ta peaks juristina siiski teadma, et Eesti on parlamentaarne riik, kus nii põhiseadus kui ka riigikogu kodu- ja töökord annavad ka opositsioonierakondadele õiguse parlamentaarseid protsesse mõjutada,” ütles Põlluaas.

Põlluaas lisas, et seda õigust EKRE oma valijate ja toetajate huvides ka kasutab. „Ei meie, ei teised opositsioonierakonnad ega ka mitte valijad ei pea kuni järgmiste valimisteni vaikides pealt vaatama, kuidas Reformierakonna valitsus meie majandust ja ühiskonda hävitab. Tahame hoida ära kahjulikud maksutõusud ja survestame koalitsiooni ja valitsust otsima meiega kompromissi. Kusjuures oleme seda tehes väga rangelt kinni pidanud põhiseadusest ja riigikogu kodu- ja töökorrast,” lausus Põlluaas.

“Kas koalitsioon on astunud kasvõi ühtki sammu selleks, et kompromissile minna ja obstruktsioon lõpetada? Absoluutselt mitte. Vastupidi, nad on teinud kevadest alates kõik endast oleneva, et võtta seadusi vastu opositsiooni täielikult eirates ja eelnõusid usaldushääletusega sidudes.”

Põlluaas leidis, et kui keegi püüab Eestis seadusandlikku protsessi halvata, siis on see tänane võimuliit. „Võimuliidu jõupoliitika tulemusel parlamentarism sisuliselt enam ei toimi, sest usaldushääletustega võetakse opositsioonilt võimalus seaduste menetlemisel osaleda. Loodetavasti president Alar Karis annab valitsuse ebademokraatlikule poliitikale hinnangu, jättes usaldusega seotud eelnõud välja kuulutamata,” sõnas Põlluaas.