Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Henn Põlluaas: Komisjonide koosseise muutev Reformierakond tahab parlamenti vaigistada

-
16.02.2021
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.
© Uued Uudised

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev andis eile üle eelnõud, mille eesmärk on muuta riigikogu komisjonide koosseise nii, et need oleks moodustatud proportsionaalsuse alusel. Varem oli nendes komisjonides üks esindaja igast erakonnast. Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa (EKRE) hinnangul paistab sellest läbi selge tahe opositsioon parlamendis suukorvistada.

Muudatused puudutavad julgeolekuasutuste erikomisjoni, korruptsioonivastast erikomisjoni, riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja Eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni.

“Praegu on erikomisjonides igast erakonnast üks saadik ehk lähtutud on pariteetsuse printsiibist. Teeme ettepaneku, et erikomisjonide koosseisu määramisel lähtutaks proportsionaalsuse printsiibist ehk erakonnad oleksid esindatud sarnases proportsioonis kui riigikogu suures saalis.” ütles eelnõu üle andnud Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

Henn Põlluaas kommenteeris seda plaani kui pretsedenditut katset vaigistada parlamentaarset diskussiooni ja järelevalvet.

„Seni on alati erikomisjonid olnud pariteetsel alusel, ühelgi erakonnal, ei koalitsioonile ega opositsioonil polnud eeliseid kontrolli saavutamisel ei valitsuste ega teiste põhiseaduslike institutsioonide tegevuse üle. See on äärmiselt kahetsusväärne ja lubamatu algatus,“ rääkis ta.

Kuna selle initsiatiiviga tuli välja Reformierakond, siis nende nüüdne valitsuspartner tuli „kasuliku idioodina“ kaasa.

Võrklaev andis ka sisse otsuse eelnõu Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni kaotamiseks, mis on märk sellest, et praegune valitsus rahvastikuprobleeme oluliseks ei pea.