Henn Põlluaas: Komisjonide koosseise muutev Reformierakond tahab parlamenti vaigistada

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev andis eile üle eelnõud, mille eesmärk on muuta riigikogu komisjonide koosseise nii, et need oleks moodustatud proportsionaalsuse alusel. Varem oli nendes komisjonides üks esindaja igast erakonnast. Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa (EKRE) hinnangul paistab sellest läbi selge tahe opositsioon parlamendis suukorvistada.

Muudatused puudutavad julgeolekuasutuste erikomisjoni, korruptsioonivastast erikomisjoni, riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja Eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Praegu on erikomisjonides igast erakonnast üks saadik ehk lähtutud on pariteetsuse printsiibist. Teeme ettepaneku, et erikomisjonide koosseisu määramisel lähtutaks proportsionaalsuse printsiibist ehk erakonnad oleksid esindatud sarnases proportsioonis kui riigikogu suures saalis.” ütles eelnõu üle andnud Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

Henn Põlluaas kommenteeris seda plaani kui pretsedenditut katset vaigistada parlamentaarset diskussiooni ja järelevalvet.

„Seni on alati erikomisjonid olnud pariteetsel alusel, ühelgi erakonnal, ei koalitsioonile ega opositsioonil polnud eeliseid kontrolli saavutamisel ei valitsuste ega teiste põhiseaduslike institutsioonide tegevuse üle. See on äärmiselt kahetsusväärne ja lubamatu algatus,“ rääkis ta.

Kuna selle initsiatiiviga tuli välja Reformierakond, siis nende nüüdne valitsuspartner tuli „kasuliku idioodina“ kaasa.

Võrklaev andis ka sisse otsuse eelnõu Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni kaotamiseks, mis on märk sellest, et praegune valitsus rahvastikuprobleeme oluliseks ei pea.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused