Henn Põlluaas: kui siseminister Anvelt ei suuda oma kodakondsuse seaduspärasust tõendada, peab ta ametist lahkuma

Eesti,
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas jäi Marianne Mikkole hambusse, sest ei kiida heaks vasakliberaalset rumalust.

Siseminister Andres Anvelt peab põhjendatud kahtlused oma kodakondsuse seaduspärasuse suhtes veenvalt ümber lükkama või ametist lahkuma, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas.

Põlluaas osutab, et tänases 19. mai Õhtulehes väidab siseministeerium olevat Anvelti sünnijärgse Eesti kodaniku, kuid ajaloolane Jaak Valge tõestab samas ajalehenumbris vastupidist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vastavalt Eesti vabariigi kodakondsuse seadusele omandab laps Eesti kodakondsuse, kui tema sündimise ajal vähemalt üks tema vanematest on Eesti kodakondsuses. Jaak Valge selgituse kohaselt puudus Eesti kodakondsus nii Anvelt riigikukutajatest ja kommunistidest vanaisadel Jaan Anveltil ja Richard Majakul kui ka väga suure tõenäosusega nende abikaasadel. Valge hinnangul ei saanud seetõttu kodakondsust olla ka Nõukogude Liidus sündinud Andres Anvelti vanematel Jaanil ja Rosal,“ ütles Põlluaas.

Põlluaas leiab, et kui sünnijärgne kodakondsus vormistati Andres Anveltile valeandmete alusel, tuleb see seaduse kohaselt tühistada.

„Selline isik vajab Eestis viibimiseks viisat või elamisluba, mida tal ei ole. Samuti ei saa isik, kellel puudub Eesti kodakondsus olla ühegi erakonna ega Riigikogu liige, olla valitavatel kohtadel või riigiametis,“ märgib Põlluaas.

„Ministril, kes vastutab Eestis korrakaitse ja julgeoleku eest, ei tohi kodakondsusküsimuses olla valgeid laike. Tahame valitsuselt ja julgeolekuorganitel selget ja dokumentaalset tõestust, kas Andres Anveltil on, ja mis alusel, Eesti kodakondsus või mitte.“

UU

LOE LISAKS

Ajaloolane Jaak Valge: siseminister Andres Anvelt ei saa olla sünnijärgne Eesti kodanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused