Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Henn Põlluaas: kui siseminister Anvelt ei suuda oma kodakondsuse seaduspärasust tõendada, peab ta ametist lahkuma

-
19.05.2018
Henn Põlluaas jäi Marianne Mikkole hambusse, sest ei kiida heaks vasakliberaalset rumalust.
© UU

Siseminister Andres Anvelt peab põhjendatud kahtlused oma kodakondsuse seaduspärasuse suhtes veenvalt ümber lükkama või ametist lahkuma, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas.

Põlluaas osutab, et tänases 19. mai Õhtulehes väidab siseministeerium olevat Anvelti sünnijärgse Eesti kodaniku, kuid ajaloolane Jaak Valge tõestab samas ajalehenumbris vastupidist.

„Vastavalt Eesti vabariigi kodakondsuse seadusele omandab laps Eesti kodakondsuse, kui tema sündimise ajal vähemalt üks tema vanematest on Eesti kodakondsuses. Jaak Valge selgituse kohaselt puudus Eesti kodakondsus nii Anvelt riigikukutajatest ja kommunistidest vanaisadel Jaan Anveltil ja Richard Majakul kui ka väga suure tõenäosusega nende abikaasadel. Valge hinnangul ei saanud seetõttu kodakondsust olla ka Nõukogude Liidus sündinud Andres Anvelti vanematel Jaanil ja Rosal,“ ütles Põlluaas.

Põlluaas leiab, et kui sünnijärgne kodakondsus vormistati Andres Anveltile valeandmete alusel, tuleb see seaduse kohaselt tühistada.

„Selline isik vajab Eestis viibimiseks viisat või elamisluba, mida tal ei ole. Samuti ei saa isik, kellel puudub Eesti kodakondsus olla ühegi erakonna ega Riigikogu liige, olla valitavatel kohtadel või riigiametis,“ märgib Põlluaas.

„Ministril, kes vastutab Eestis korrakaitse ja julgeoleku eest, ei tohi kodakondsusküsimuses olla valgeid laike. Tahame valitsuselt ja julgeolekuorganitel selget ja dokumentaalset tõestust, kas Andres Anveltil on, ja mis alusel, Eesti kodakondsus või mitte.“

UU

LOE LISAKS

Ajaloolane Jaak Valge: siseminister Andres Anvelt ei saa olla sünnijärgne Eesti kodanik