Henn Põlluaas: Riigikogu komisjonide istungite salvestuste hävitamine on vastuvõetamatu

Eesti,
- Updated

Riigikogu põhiseaduskomisjoni plaan hakata parlamendikomisjonide istungite lindistusi hävitama kohe pärast protokolli valmimist on vastuvõetamatu, leiab Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

Põlluaasa sõnul võimaldab salvestuste hävitamine varajata või moonutada täpset ja adekvaatset infot komisjonis toimunu kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„See ei võimalda ei lähiajal ega ka hiljem ajaloolastel vajaliku täpsusega hinnata või määratleda, milline poliitik millise seisukoha taga oli ning kuidas komisjoni seisukoht välja kujunes,“ ütles Põlluaas.

„Komisjoni istungi protokoll, mille tähtsust ja kvaliteeti soovitakse eelnõuga tõsta, ei ole nii täpne ja adekvaatne infoallikas kui istungi helisalvestis.”

Põlluaasa sõnul jääb salvestiste hävitamise kavast mulje, et vägisi püütakse midagi varjata, ning see pole vabale ja demokraatlikule riigile kohane.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon leiab, et istungite salvestamine ja säilitamine tuleks Riigikogus muuta kohustuslikuks kõigis komisjonides. Fraktsioon esitas 28. jaanuaril Riigikogule ka sellekohase eelnõu.

Istungute salvestused annavad võimaluse kõiki hääletusi ja arutelusid vajadusel hiljem kontrollida. Salvestamise eesmärk on tagada võimalus vaidluste ja eriarvamuste paremaks lahendamiseks, sest Riigikogu töös on tekkinud probleeme ja vaidlusi eriti tundlike ja tähtsate küsimuste puhul, kuidas on komisjonide liikmed tegelikult hääletanud ning millised on olnud nende seisukohad.

Viimati tekkis selline vajadus kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõud menetlevas õiguskomisjonis, mille 2015. aasta 14. detsembri istungil toimunu suhtes on komisjoni liikmed eri meelt.

________

  1. Karin Kangro. Uus plaan: parlamendikomisjonide tulevaste istungite salvestised hävitatakse. (Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused