Henn Põlluaas: Terviseameti otsus tühistada tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõue supelrandades on arulage!

Eesti,
- Updated
©UU
Supelrand

Väide, et Terviseamet tühistas avalike tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõude avalikes randades selleks, et nad saaksid justkui paremini proove võtta ja vee puhtust kontrollida, on üks totramaid asju, mida ma kuulnud olen, kirjutab Henn Põlluaas oma sotsiaalmeedia postituses.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mitte keegi ei takista neil ükskõik kust veeproove võtta ja silti üles panna, et vesi on OK või vastupidi, nad ei soovita ujuma minna. Me kõik oskame suurepäraselt ette kujutada, mis juhtub avalike randade vee kvaliteediga, kui tualette hakkab asendama meri või järv, milles sajad või tuhanded inimesed suplevad. Või millisteks haisvateks miiniväljadeks muutuvad rannale lähimad põõsastikud. Rääkimata prügist, mida pole enam kuskile visata,” leiab Põlluaas.

“Mis Terviseametil on riietuskabiinide vastu ja miks tahavad nad panna päevitajaid riideid vahetavate inimeste paljaid tagumente piiluma, ma ka ei tea. Sellel arulagedusel pole mingit mõistlikku põhjendust, ammugi mitte kõige vähimatki seost veeproovide võtmisega. Terviseamet on seatud, et inimeste tervise eest seista. Randade prügimägedeks ja kloaakideks muutmine on kõike muud. Tagajärjeks on nii vee kui randade reostumine, erinevate haigustekitajate vohamine, kõrgenenud nakkusoht ja otsene oht inimeste tervisele. See on lausa kriminaalne. Loodan, et neil, kes avalikel randadel opereerivad ikka tervet mõistust jätkub, vastasel juhul mina küll neisse enam ei kibele.

Põlluaasa hinnangul on Terviseameti tegu andestamatult ebakompetentne. “Samamoodi nagu oli ebakompetentne koroonaepideemia ees silmade kinnipigistamine, gripiga võrdlemine ja Itaalia võrkpallurite siia lubamine. Kui seni pole Terviseametis keegi lubamatu hoolimatuse ja ebaprofessionaalsete möödalaskmiste pärast vastutama pidanud, siis praegune fopaa on minu hinnangul viimaseks piisaks. See rahvatervise seisukohalt ohtlik otsus tuleb tühistada ja praeguse Terviseameti juhi asemele tuleb võtta tööle vastava haridusega ja kompetentne inimene! EKRE on juba ammu sellest rääkinud.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused