Henn Põlluaas: Terviseameti otsus tühistada tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõue supelrandades on arulage!

Eesti,
- Updated
©UU
Supelrand

Väide, et Terviseamet tühistas avalike tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõude avalikes randades selleks, et nad saaksid justkui paremini proove võtta ja vee puhtust kontrollida, on üks totramaid asju, mida ma kuulnud olen, kirjutab Henn Põlluaas oma sotsiaalmeedia postituses.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mitte keegi ei takista neil ükskõik kust veeproove võtta ja silti üles panna, et vesi on OK või vastupidi, nad ei soovita ujuma minna. Me kõik oskame suurepäraselt ette kujutada, mis juhtub avalike randade vee kvaliteediga, kui tualette hakkab asendama meri või järv, milles sajad või tuhanded inimesed suplevad. Või millisteks haisvateks miiniväljadeks muutuvad rannale lähimad põõsastikud. Rääkimata prügist, mida pole enam kuskile visata,” leiab Põlluaas.

“Mis Terviseametil on riietuskabiinide vastu ja miks tahavad nad panna päevitajaid riideid vahetavate inimeste paljaid tagumente piiluma, ma ka ei tea. Sellel arulagedusel pole mingit mõistlikku põhjendust, ammugi mitte kõige vähimatki seost veeproovide võtmisega. Terviseamet on seatud, et inimeste tervise eest seista. Randade prügimägedeks ja kloaakideks muutmine on kõike muud. Tagajärjeks on nii vee kui randade reostumine, erinevate haigustekitajate vohamine, kõrgenenud nakkusoht ja otsene oht inimeste tervisele. See on lausa kriminaalne. Loodan, et neil, kes avalikel randadel opereerivad ikka tervet mõistust jätkub, vastasel juhul mina küll neisse enam ei kibele.

Põlluaasa hinnangul on Terviseameti tegu andestamatult ebakompetentne. “Samamoodi nagu oli ebakompetentne koroonaepideemia ees silmade kinnipigistamine, gripiga võrdlemine ja Itaalia võrkpallurite siia lubamine. Kui seni pole Terviseametis keegi lubamatu hoolimatuse ja ebaprofessionaalsete möödalaskmiste pärast vastutama pidanud, siis praegune fopaa on minu hinnangul viimaseks piisaks. See rahvatervise seisukohalt ohtlik otsus tuleb tühistada ja praeguse Terviseameti juhi asemele tuleb võtta tööle vastava haridusega ja kompetentne inimene! EKRE on juba ammu sellest rääkinud.”

12 commentsOn Henn Põlluaas: Terviseameti otsus tühistada tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõue supelrandades on arulage!

 • Avatar
  punasotsid eemale riigist!

  need prisked lokilambad jt seal kõige hullemas ministeeriumis peaks ammu oma tundi ootamas olema seniste suurte pattude tõttu! Järsku teevad viimseid agoonia-tõmblusi enne hukku, kui mõistus on hirmust kokku jooksmas….? NÕME JA PÜSTIRUMAL KAMP selles idiootses ametkonnas. Tõestasid järjekordselt, et punasotsidest õudsemat ja tobedamat seltskonda Eestis ei leia.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Puhta vee nimel situme kõik merre kus koos lastega pärast rõõmsalt ujume !
  Kas terviseametis on ikka kõik kodus ?

 • Avatar

  eks ikka jamaks on l2inud, kultuurituks, mitte “multikultuurseks”

  j
  **
  kas pole ka “liitlasmaal” kiirteed t2is silte et prygi mitte loopida auto aknast tihedalt? Sama maa tegelased kysisid Eesti kohta “Miks tei sellised sildid puuduvad? Meil on kyll!”
  **
  Saksamaal on dushiruumis sildid tekkinud et “palun mitte dushi all kakada”. Elementaarne v6i mis? Kelle jaoks, halloo, me teame ju… 😉
  **
  Ning veel… Stockholmis on Alby metroo peatusest v2ljas “Albys gyllene regler” (Alby kuldsed reeglid) 1996 aastast kus on kirjas muu hulgas “säästa musklit, m6tle peaga”, “Kui on lootust, siis on ka elu, kuid me ei taha näha siin mingit nuga” nende 9 reegli hulgas, mis pigem oleks elementaarne algkooli laste jaoks.
  http://www.stockholmsfria.se/artikel/117442

 • Avatar
  Epideemia Levitamise Amet

  100% samad mõtted tekkisid. Terviseamet on muutunud ohuks rahvatervisele. Koroonast jäi vist väheks, nüüd tehakse kõik, et rannas nakatutaks kolibakterisse, võib-olla tuleb ka koolera tagasi – saab veel neli miljonit maksumaksjatelt välja pressida ja vähemalt 50 uut töötajat palgata. Ilmselge kahjurlus. Plats puhtaks kahjuritest!

 • Avatar

  Üks märkus ka Põlluaasale? Nii suur mees ei tohi eksimusi oma väljaütlemistes luba. Saaremaal käisid Itaalia võrkpallurid ,mitte korvpallurid. Olge täpsed, muidu muutute Delfiks.

 • Avatar

  Aga mis seal imestada, kui Terviseametit juhivad ametnikud, kellel puudub meditsiinialane haridus. Kas te lähete hambaarsti juurde, kellel puudub arsti diplom? Aga riigiasutust, mis tegeleb nende samade diplomeeritud arstide töö korraldamisega ei juhi meditsiini haridusega inimesed. Noh varsti jõuame selleni, et reisilennukit juhib kolmeaastase bakalaureuse tasemega haldusjuht.

  • Avatar

   Ei ei – lennukid hakkavad hoopis ise lendama, nagu siin autosid ja laevu proovitakse. Esilagu lendavad nad sinna kuhu kästud, hiljem hakkavad nad lendama kuhu tahavad ja meil on võimalus meenutada teatriklassikat – “kes käskis mul sinna galeerile ronida!” :).

 • Avatar

  Otsustajad seal ametis vallandada ebapädevuse tõttu. Kui ajavad sõrad vastu, siis saata atesteerimisele, et kontrollida, kuidas nad oma erialased teadmised omandanud, tõestagu siis oma pädevus atesteerimise kaudu.

 • Avatar
  Elmer Hill

  Kõik on õige, ainult et vale onüks sõna: …Itaalia korvpallurite siia lubamine.
  Need olid siiski itaalia VÕRKpallurid.

 • Avatar
  Leo Viller

  Bürokraatlik parasiitlus viib peast viimasegi aruraasu

 • Avatar
  inna seinre

  Liigume keskaegse Tallinna aegadesse,kus solk ja ööpoti sisu visati aknast välja tänavale.

 • Avatar

  Debilismi hüpernäide – “lokilammas” on tasemel.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused