VIDEO: Henn Põlluaas: ühiskonna lõhestamine algas kooseluseaduse läbipressimisega

Eesti, Video,
- Updated

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) rääkis ETV saates „Esimene stuudio“ saates, et ühiskonna lõhestamine algas kooseluseaduse vastuvõtmisega ning ta on veendunud, et kevadel toimuv rahvaküsitlus annab EKRE-le loodetud tulemuse ehk abielu defineeritakse mehe ja naise vahelise liiduna.

“2014-2015, kui Reformierakonna ja sotside jõul pressiti kooseluseadus läbi vastu ühiskonna enamuse tahet, siis sellest hetkest ju ühiskonna lõhestamine algas ja tänane olukord on ju üsna drastiline. Täna ju juba Rohelised ja Eesti 200 korjavad allkirju petitsioonile, et abielu institutsioon üleüldse ära lõhkuda,” rääkis Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täna olemegi kõikide nende asjade tõttu sellises olukorras, kus perekonna eest tuleb seista ja lasta rahval otsustada. Sellises olukorras, kus emotsioonid on lakke viidud, kus ühiskond on tõesti selles küsimuses üsnagi lõhki, siis tulebki anda rahvale võimalus otsustada selle üle, millises suunas me tulevikus läheme,” lisas ta.

Põlluaas kinnitas, et tema ei usu, et kevadine rahvahääletus tooks EKRE-le loodetust vastupidise tulemuse ehk rahvas ei poolda abielu kui vaid mehe ja naise liitu.

“Ma ei usu, et ka kõige rängema ja suurema ajupesu ja vastukampaaniaga suudetakse see olukord ümber muuta,” ütles ta. „Tegelikult on olnud kooseluseaduse vastuvõtjatel silme ees salasiht jõuda ikkagi samasooliste abieluni,” lisas ta.

Põlluaas ei usu ka, et täide lähevad opositsiooni pingutused selleks, et rahvaküsitlusest tuleks praeguse valitsuse umbusaldushääletus.

“Üldse sellise eesmärgi püstitamine on ju üliküüniline. Kui me arvestame, et EKRE-t valis 100 000 inimest, lisaks veel 55 protsenti toetab küsitluse mehe ja naise liitu abieluna, siis tegelikult see tähendab, et need, kes nii väljendavad, ei välista mitte ainult EKRE-t, vaid ka suurema osa Eesti rahvast. Kui see pole lõhestamine ja viha õhutamine, mis siis veel on?” rääkis Põlluaas.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused