Henn Põlluaas: valijamehed, ärge alluge survele tõendada oma valikut!

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas jäi Marianne Mikkole hambusse, sest ei kiida heaks vasakliberaalset rumalust.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas kutsub presidendi valimiskogu liikmed üles mitte alluma võimuerakondade tõenäolisele survele pildistada oma hääletussedelit.

„Kuigi seaduse järgi on presidendi valimine salajane, siis jõudis Riigikogu hääletusvooru ajal avalikkuseni info, et mõnes Riigikogu fraktsioonis olevat nõutud kollektiivse hääletuse tagamiseks pildistamise kohustust mobiiltelefoniga, et seda hiljem kontrollida,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„On tõenäoline, et võimuerakonnad üritavad kohalike omavalitsuste liidreid kontrollida ka 24. septembril valimiskogus, kuivõrd presidendikampaania ajal on mitmed omavalitsustegelased mõista andnud, et neid survestatakse parteikontoritest hääletama õige kandidaadi poolt ning ähvardatakse eksimuse korral repressioonidega.“

Põlluaas märgib, et hääletussedeli pildistamine ei ole otseselt keelatud, kuid kindlasti ei ole valijameeste survestamine ega kontrollimine lubatud ega põhiseaduspärane.

„Tehtud valiku tõendamine seab surve alla ka teised hääletajad, kellelt võidakse oodata sedasama. Ka vabariigi valimiskomisjon ei soovita sedelit pildistada, sest pildistamist võib mõista kui hääle ostu-müügi kinnitamise elementi. Kõigile valimiskogu liikmetele peab jääma õigus valida presidenti oma südametunnistuse järgi ning igasugustele nii-öelda käteväänamiskatsetele tuleb vastu hakata,” ütles Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused