Henn Põlluaas: valitsuse võõrtööjõupoliitika jätab Eesti madalapalgaliseks riigiks

Eesti, Majandus,
©Scanpix
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Riigikogu ei tohiks heaks kiita võimuliidu seaduseelnõu, mis võimaldab tippspetsialistide nime all hakata riiki tooma tuhandeid võõrtöölisi aastas, sest see hoiab riigi palgad madalad ning viib Eesti rahvastiku väljavahetamiseni, leiab EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

Põlluaas osutab, et välismaalaste seadusega kehtestatud immigratsioonikvoot lubab aastas ametlikult riiki lubada 1300 välismaalast, kuid järjest hoogsamalt kehtestab valitsus erandeid, mis kvoodi alla ei käi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Alles võeti Riigikogus vastu seadus, mis võimaldab kolmandatest riikidest sisse tuua lapsehoidjaid-koduabilisi, kes on vabastatud maksude maksmisest Eesti riigis. Praeguseks on erandeid, mis võimaldavad ametlikult kvoodist mööda hiilida, juba ligi paarkümmend. Nende erandite alusel Eestisse saabuvate välismaalaste hulk hakkab liginema kümnele tuhandele aastas. Kümne aastaga teeb see Tartu linna jagu välismaalasi,“ ütles Henn Põlluaas.

Põlluaasa sõnul peaks valitsus võõrtööjõu sissetoomise asemel tegelema sellega, et meelitada Eestisse tagasi siit välja rännanud enam kui 100 000 inimest, kelle seas on nii spetsialiste kui ka tippspetsialiste.

„Eestlaste väljarände peapõhjuseks on madal palk. Kui me hakkame lahkunud eestlaste asemel massiliselt sisse tooma tööjõudu kolmandatest riikidest, siis jääbki Eesti madalapalgaliseks riigiks. Siit lahkunud inimesed ei leia põhjust naasmiseks ning väljaränne hoogustub veelgi,“ ütles Põlluaas.

„Kui arvestame, et Eestis on ligi 30 000 töötut, samuti 30 000 noort, kes ei tööta ega õpi ning 400 000 pensionäri, kellest töötab vaid umbes 15%, siis peaks riik esmajoones mõtlema sellele, kuidas Eesti inimesi tööturule aidata ja nende kvalifikatsiooni tõsta. Valitsus peab tegelema oma inimestega, mitte tooma riiki võõra keele ja kultuuritaustaga rahvast.“

Põlluaasa sõnul pole põhjust hellitada lootusi, et võõrtöölised Eesti ühiskonnaga lõimuksid.

„Valitsuse eelnõu kohaselt ei oodata „tippspetsialistidest“ võõrtöötajatelt mingit keeleoskust. Kui nad soovivad elamisluba pärast viit aastat pikendada, siis seadusega nõutakse neilt vaid kõige elementaarsemat (tase A2) keeleoskust, mis tähendab lihtsamate käibefraaside nagu „mul on kõht tühi“ valdamist. Mõnede erialade esindajad on keeleoskuse nõudest täielikult vabastatud, nagu näiteks õppejõud,“ märkis Põlluaas.

„Riigi praegusest tööjõupoliitikast kumab läbi hoolimatus Eesti inimeste heaolu kui ka eesti keele, rahva ja riigi säilimise suhtes. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsub valitsust ja Riigikogu üles senist kahjulikku tööjõupoliitikat lõpetama.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused