Henn Põlluaas: vastutustundetu kriitika ja kriisist poliitilise kasu lõikamise püüe opositsiooni poolt on madal

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas avaistungil kõnelemas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) ütles, et tal on ääretult kurb, aga ka vastumeelne jälgida, kuidas opositsioon on asunud koroonakriisist endale poliitilist profiiti lõikama.

„See on madal,“ märkis spiiker. „Kriisi puhkemise järgne näiline koostöövalmidus on asendunud peaaegu kõiges endise ebakonstruktiivse ja ründava vastuseisu ning koalitsiooni ja valitsuse süüdistamisega.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta tõi näiteks, et küll on opositsioonipoliitikute arvates koroonavastased meetmed liialt hilja vastu võetud või ebapiisavad, küll aga hoopiski ennatlikud ja raiskavad, küll on meetmete puhul tegemist „Brežnevi pakikesega“. Samuti hääletati Riigikogus lisaeelarvega seotud eelnõudele vastu või jäeti demonstratiivselt hääletamata. Kriitikutel enda poolt aga midagi konstruktiivset välja pakkuda ei ole.

Henn Põlluaas: “Väga ilmekas on kriisist väljumise strateegia näide. Kui Jüri Ratas pakkus sel esmaspäeval Riigikogu vanematekogule, et tuleb seda tutvustama, siis ei näidanud opositsiooni esindajad Kaja Kallas ja Indrek Saar selleks üles vähimatki huvi ega soovi. Nüüd heidab Kaja Kallas avalikkuses peaministrile ette, et miks ei tule peaminister seda Riigikogule tutvustama ja kritiseerib, et väljumisstrateegia on liialt üldsõnaline ja selles pole konkreetseid kuupäevi ega juhiseid. No tule taevas appi! Kuidas saakski seal olla konkreetseid kuupäevi, kui me ei tea, milline on olukord kahe päeva, nädala või kuu aja pärast. Kõike tulebki kaaluda ja otsustada iganädalaselt, vastavalt olukorrale ja samm-sammult. Ei saa olla liialt ennatlik ega kärsitu. Piirangute kaotamisel ei saa riskida nakatumiste teise laine vallandamisega.“

Põlluaas lisas, et me peame tegutsema, ei saa lihtsalt käed rüpes istuda või teha mitte kusagile viivaid, tühje ja kasutuid otsuseid, isegi kui need võiksid Reformierakonnale ja sotsidele meeldida.

„Koroonapandeemia, jätkuvate nakatumiste ja surmade taustal on opositsiooni vastandumine, konjunktuursete poliitmängude pidamine ja a´priori kõige mahategemine lihtsalt inetu. Praegu ei ole selleks aeg. Just rasketel aegadel tulevad ilmsiks need, kelles on vajalikku riigimehelikkust ja vastutustunnet,“ lisas Riigikogu esimees.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused