Henn Põlluaas: viie erakonna ühisavaldusest saati 2005. aastal on probleemid meediaga vaid süvenenud

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

“2005. aastal tegid kuuest parlamendis esindatud erakonnast viie peasekretärid ühisavalduse, mis oli ärgitatud äratundmisest, et üks Eesti suurematest meediaväljaannetest kasutab oma jõudu poliitikasse sekkumiseks ühe erakonna huvides.

Tänaseks on probleem süvenenud. Küsimus ei ole enam vaid ühes meediaväljaandes, vaid enamikes ja mitte ühe erakonna, vaid ühe, äärmusliberaalse, ideoloogia toetamises. Toon veidi mugandatult ära ühe lõigu sellest pöördumisest, sest nii vastab ta üks-ühele tänasele olukorrale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Probleem on viisis, kuidas meedia tegelikkust tõlgendab. Lugejale pakutakse peaasjalikult ühte vaatekohta, tema juurdepääs sündmustele on piiratud, lugeja näeb ainult seda, mida talle tahetakse näidata. Selline ajakirjandus ei kujuta endast “ideede turuplatsi”, ta ei kajasta kõiki sootsiumi liikmetele tähtsaid vaatepunkte ja lugejatel ei teki võimalust saada ülevaadet eri seisukohtadest. Lisaks sellele täidab meedia erilist ülesannet – ta pakub meile sõltumatut infot, olles ühtlasi meie vabaduse valvekoer. Ühe ideoloogia häälekandjad ei suuda ka seda ülesannet täita.””

Henn Põlluaas, Riigikogu esimees

15 aasta taguse pöördumise leiab SIIT

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused