Henn Põlluaas: viimased päevad on kinnitanud meie peavoolumeedia ebausaldusväärsust

Eesti,
- Updated

Vaadates ja lugedes meie meediaväljaandeid ja -kanaleid on mul piinlik Eesti ajakirjanduse taseme pärast.

Kajastused ja arvamused on selgelt kallutatud, tõe pähe räägitakse ja võimendatakse poliitilist tellimust täitvate “arvamusliidrite” levitatavaid totrusi, prognoose tehakse isiklike sümpaatiate, antipaatiate ja enda või kellegi teise poolt loodud mõttemullide põhjal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eilset Eesti olulisimat sündmust, peaminister Taavi Rõivase umbusaldamist, kajastati õhtupoolikul AK uudistes järjekorras viienda, justkui mitteolulise uudisena, kusjuures näidati ainult Rõivase ennast ja Reformierakonda kiitvat kõnet, ülejäänud erakondade sõnavõtte ja seisukohti ignoreeriti. Kella üheksastes uudistes ei olnud valitsusjuhi umbusaldamine samuti uudis, millest oleks esimesena räägitud. Ka “Foorumis” anti pea pool saate ajast Rõivasele süüdistavate, arrogantsete ja patroneerivate monoloogide pidamiseks.

Sama toimus enamikus teistes meediakanalites. Tasuks oma halle ajurakke kasutada ja mõelda, miks Rõivasele avaldati umbusaldust ja miks tegid seda eranditult kõik Riigikogu erakonnad, peale end muidugi taevani ülistava, kuid juba ammu stagneerunud ja ideedepõuas vaevleva Reformierakonna, kes on siiani enda eksimatuses kindel ja endast jätkuvalt suurepärasel arvamusel. Mitte keegi teine paraku nii ei arva. Ju siis ei saa lõviosa meediategelastest sellest aru, või on tõepõhi all väidetel, et nad ongi suuresti võimuerakonna käpikud.

Täpselt sama kallutatud on peavoolumeedia juba päris algusest peale olnud USA presidendi valimisi kajastanud uudistes ja arvamuslugudes, kus taevani kiideti üdini korrumpeerunud Clintonit ja mõnuga tallati mutta Trumpi, kes kujutas endas selget vastujõudu korruptsiooni, massiimmigratsiooni, sooneutraalsete WC-de ja koolide ning globalistliku eliidi vastu.

Hüva, kampaania käigus on kõigil oma eelistus, kuid see ei õigusta ajakirjanduse peamiste kriteeriumite – aususe ja objektiivsuse – unustamist ja eiramist. Eriti pärast valimisi tuleb sügavalt mõelda, kas meile nii olulise riigi presidenti ikka tasub mustata ja maha teha, minna kaasa tema sõnade kontekstist väljarebimise, jaburate valede ja väljamõeldistega ning sellega, kuidas mõjutab selline käitumine Eesti julgeolekut ja transatlantilisi suhteid meie suurima liitlase USA-ga. See kivi on heidetud ka poliitikute, eriti reformikate ja sotside, kapsaaeda. Süüdistades teisi julgeolekuohu tekitamises, kaevate te ise vilkuvate hammastega meie riiklikele huvidele ja tegelikule julgeolekule auku.

Eriti viimased päevad on näidanud meie peavoolumeedia ebausaldusväärsust, suutmatust adekvaatselt tajuda toimuvaid protsesse nii siin kui mujal maailmas, nendest järeldusi teha ja muidugi täielikku, õigele ajakirjandusele omase erapooletuse ja objektiivsuse puudumist. Õnneks on mõned väljaandjad ja ajakirjanikud suutnud professionaalseks jääda ja see annab siiski väikest lootust Eesti ajakirjanduse taseme paranemise suhtes.

Henn Põlluaas,
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimees, Riigikogu väliskomisjoni liige 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused