Hoidke alt – Delfi sai “näoraamatus” inkvisiitoriõigused

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Delfit loetakse palju, usaldatakse vähe. Pilt on illustratiivne.

Kes on juba konservatiivsete vaadete eest Facebookis nahutada saanud, jõuab lõpuks ka tuleriidale – Delfist sai Facebooki ametlik faktikontrolli partner Eestis.

“Selline naljakas uudis täna siis, et Delfist sai Facebooki ametlik faktikontrolli partner Eestis [Delfi uudised]. Seega saavad vasakäärmuslikud ja -liberaalsed tõed olema massidele mõeldud faktideks,” märgib EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sotsiaalmeedia platvorm Facebook laiendas osana libainformatsiooni vastasest võitlusest koostööd iseseisvate kolmanda osapoole faktikontrollijatega üle maailma, kes kontrollivad ja hindavad Facebookis postitatava sisu täpsust.

Osana laiendusest teavitas Facebook kolmanda osapoole faktikontrolli programmi käivitamisest Eestis ja Lätis ning programmi laiendamisest Leedus koos Delfi ja uuriva ajakirjanduse keskusega Re:Baltica,” kirjutab Delfi ise.

“Kui faktikontrollija hindab loo võltsinguks, näitab Facebook seda madalamas uudisvoos, vähendades sellega postituse levikut märkimisväärselt. /…/ Korduvalt valeuudiseid levitavate veebilehtede ja domeenide levi väheneb ning nende rahateenimise ja reklaamimise võimalused kõrvaldatakse.”

Delfi kui ideoloogiliselt vasakule kaldus portaal sai seega inkvisiitoriõigused ja see lubab neil Facebooki postituste üle panna otsustama Krister Parise moodi vasakäärmuslaste põhimõtted.

Delfi/EPL-i oma “faktikontroll” juba tõestas kallutatust, kasutades “faktidena” üldjuhul vaid neile vajaliku poole argumente. Kui näiteks oli vaja tõestada, et homoseksuaalsus pole ebanormaalsus, kasutati selleks Freudi kirja ühe gei emale ja Ameerika Psühhiaatrite Liidu seisukohta (mida on vaidlustatud kui ideoloogilist sekkumist teadusesse).

Seega on raudsed uksed sulgumas, suukorvid tõmmatakse pähe ja ainult marksistlik sõna jääb vabaks.

4 commentsOn Hoidke alt – Delfi sai “näoraamatus” inkvisiitoriõigused

 • Avatar

  Delfi – Inimeste vaenlast ei tohi kunagi alahinnata – vaadake kui “kõrgele” nad on jõudnud.
  Seega pidada sealseid töötajaid – (tsiteerin Tõnu Wilu) “Kõige ebaprofessionaalsem meediaväljaanne ja kus töötavad madalaima haridustasemega kirjatsurad.” –
  on ohtlik ja ei vii edasi. Seal töötavad kõrgelt haritud ja laia silmaringiga isikud kellel puudub inimlik südametunnistus – mis on asendunud bolsevismiga.
  Kõik see SOPP mida nad toodavad on teaduslikult välja töötatud propaganda millele on andnud oma panuse (moodsa propagabda ja sopa) reklaami ise Bernais.
  Seda ühiskonda lõhestavat propagandat on välja töötanud Tavistoci Instituut Londoni külje all (ajaloos ka muude nimeda all) nüüdseks juba üle 150 aasta.
  Selle propaganda efektiivsusele on andud oma panuse ka erinevad “asutused” Nliidu ajal mis töötasid välja tehnoloogiaid, kuidas saavutada ühiskonna
  lõhestumist, väärtuste suunamist ja üleüldist degradeerumist ja kui nüüd mõni idioot hakkab leelotama, et “venelased tegid” siis soovitan oma alaarenenud aju
  välja lülitada ja mitte enam kirjutada midagi – see “mäng” käis üle “venelaste” peade ja seal olid nemad anult etturid.

  Aga Facebook – ei ole olnud, ei ole ja EI LÄHE, ning ei soovita ka kellegile teisele. Saan aru paljude madalast “karjainstinktist” ja üldiselt ei lasku selle
  tasemele, et igal nurgal hakkan nõudma selle propagndistliku ajupesu solgitoru sulgemist aga hea meelega “paneks kogu selle krempli põlema” ja raputaks ka tuha
  kuhugi kosmose avarustesse, et selline jälkus enam ei tõuseks…
  Kes vähegi viitsib võib leida piisavalt materjale milline propgandistlik ajupesu subjekt on facebook.

 • Avatar

  Tuleb ära lõpetada see vasakpoolsete lõa otsas lohisemine. Sõnadel on tähendus ja inimesed aduvad sõnu nii nagu nad mõeldud on. Liberaalsus tähendab vabaduste austamist. Vasakpoolsete “liberaalideks” kutsumine tekitabki lollaka olukorra kus nö. “parempoolsed” nagu ei austaks vabadusi või oleks vabaduse vastu, kuigi tegelik olukord on vastupidine. Kogu vasakpoolsete ideoloogia on totalitaarne ja nii peaks seda ka nimetama. Kutsudes neid “liberaalideks” minnakse nende narratiiviga kaasa ja antakse neile juhtroll. Tuleb öelda nii nagu on, näiteks “vasakradikaalidest sõsarparteid sotsid ja reform”. Või “vasaktotalitaristlikud pseudoliberaalid”. “Pseudoliberaalid” käib kah. Ühesõnaga, totalitarismi tuleb kutsuda totalitarismiks, vasakradikaalsust vasakradikaalsuseks ja sotside ning reformi seostamine mingite “vabadustega” otseselt või kaudselt on vesi nende veskile.
  Ma saan aru, et on raske ajusid pingutada ja vasakpoolsete poliitlimukate ning libameedia poolt pähetaotud sõnakasutusharjumusi muutma hakata, aga ilma seda tegemata edu ei saavuta. Neil ei tohi lasta narratiivi dikteerida ja seetõttu peab vastama sõnakasutusega mis nende eesmärkidele kaasa ei aitaks.
  Ah jaa, selle “Delfi faktikontrolöri” rolli uudisega jäid nad nädala jagu hiljaks.

 • Avatar

  Mis tähendab seda, et neid marksistlike jätiseid ei saa edasi toita! Võtkem või käesolev kommenteerimisvõimalus – see on seotud “facebooki kommentaaride plugin’aga”. Millest järeldub et kõik kes seda kasutades kommenteerivad siin, on automaatselt tituleeritud vastalisteks ja ühel hetkel annab see tunda suletud konto või muu taolise ebamugavuse kaudu. Siit edasi – tuleb luua lõpuks oma meediaväljundid – muidu me jäämegi alla sellele mardikakarjale. Ma ei hakka seda suurte tähtegega ju kirjutama, mõtlev inimene saaks aru et teisiti pole võimalik edasi minna. Tuleb end mugavustsoonist välja raputada, või neelab see punane piix kogu meie infovälja. Õigupoolest, see on juba juhtunud, paraku. Kui peetakse normaalseks et igasugused juuliad reklaamivad oma kahtlase taustaga sõbrannasid, kui mingid alekseid ajavad lihtviisil varjatud putinistlikku kägu suust, siis milleks seda on vaja aksepteerida (tegelikult mistahes) uudistekanalis? On ju näha et inimesed suudavad ka ilma fb pluginata oma nime ja oma teksti kirjutada, järelikult saab ka ilma marksistlike vahenditeta osaleda “protsessis”.

 • Avatar

  Normaalsus võidab niikuinii, ainult see võitlus liberaalse idiotismiga võtab aega ja nõuab ohvreid. Koroona-ohvrid Eestis võib ka vähemalt kaudselt liberaalide süüks panna.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused