Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hoidke alt – Delfi sai “näoraamatus” inkvisiitoriõigused

-
08.04.2020
Sõnadeta. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kes on juba konservatiivsete vaadete eest Facebookis nahutada saanud, jõuab lõpuks ka tuleriidale – Delfist sai Facebooki ametlik faktikontrolli partner Eestis.

“Selline naljakas uudis täna siis, et Delfist sai Facebooki ametlik faktikontrolli partner Eestis [Delfi uudised]. Seega saavad vasakäärmuslikud ja -liberaalsed tõed olema massidele mõeldud faktideks,” märgib EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

“Sotsiaalmeedia platvorm Facebook laiendas osana libainformatsiooni vastasest võitlusest koostööd iseseisvate kolmanda osapoole faktikontrollijatega üle maailma, kes kontrollivad ja hindavad Facebookis postitatava sisu täpsust.

Osana laiendusest teavitas Facebook kolmanda osapoole faktikontrolli programmi käivitamisest Eestis ja Lätis ning programmi laiendamisest Leedus koos Delfi ja uuriva ajakirjanduse keskusega Re:Baltica,” kirjutab Delfi ise.

“Kui faktikontrollija hindab loo võltsinguks, näitab Facebook seda madalamas uudisvoos, vähendades sellega postituse levikut märkimisväärselt. /…/ Korduvalt valeuudiseid levitavate veebilehtede ja domeenide levi väheneb ning nende rahateenimise ja reklaamimise võimalused kõrvaldatakse.”

Delfi kui ideoloogiliselt vasakule kaldus portaal sai seega inkvisiitoriõigused ja see lubab neil Facebooki postituste üle panna otsustama Krister Parise moodi vasakäärmuslaste põhimõtted.

Delfi/EPL-i oma “faktikontroll” juba tõestas kallutatust, kasutades “faktidena” üldjuhul vaid neile vajaliku poole argumente. Kui näiteks oli vaja tõestada, et homoseksuaalsus pole ebanormaalsus, kasutati selleks Freudi kirja ühe gei emale ja Ameerika Psühhiaatrite Liidu seisukohta (mida on vaidlustatud kui ideoloogilist sekkumist teadusesse).

Seega on raudsed uksed sulgumas, suukorvid tõmmatakse pähe ja ainult marksistlik sõna jääb vabaks.