Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Humorist Nikolai Degtjarenko: Anton Vaino saadab Kadri Simsoni Euroopa Komisjoni Nord Stream 2-t kaitsma

-
27.08.2019
Nikolai Degtjarenko tundub olevat rohkem Vene krimiseriaalis kui poliitikas.
© Scanpix

Naljapoliitik Nikolai Degtjarenko on Postimehe arvamusloos üles keerutanud hunniku ülinaiivseid ja padurumalaid seiku, mis paneb küsima – kas Maardu linnavolinik üldse jagab midagi Eesti poliitikast või elab ta mingis Ust-Luganskis?

Kogu jutt on üles ehitatud poliitiku enda luuludele, kes ei tundu teadvat mitte millestki, mis Eesti poliitikas toimub – tulemuseks on David Icke`i väärt rumalus.

Võib küll väita, et Jüri Ratas on kaotanud vene valija usalduse, kuid öelda, et ta on kaotanud kogu Euroopa austuse, võib vaid vilets poliitik. Ja muidugi alustab Degtjarenko kogu ülejäänud paskvilli EKRE pärispattude loeteluga, alates ministri väidetava naisepeksmisest ja lõpetades läbinämmutatud EKRE-vastase poliitloitsuga “Kui on must, näita ust!”.

Degtjarenkole tundub, et Ratase peaministriametit ohustavat Mart Helme: “Mina arvan, et EKRE valmistab ette lööki Jüri Ratase pihta, lootuses ta peaministri kohal asendada. /…/ Mart Helme asub reitingutes juba ise teisel positsioonil, mis tähendab, et tal on ka võimalus intrigeerida end peaministriks.”

Vene poliitik ei tundu teadvat, et küsitlusfirma Turu-uuringute AS augustis tehtud uuring näitab – Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Reformierakonna juht Kaja Kallas rebivad peaministri kohale Eesti kodanike eelistustes endiselt enam-vähem võrdselt – Ratast eelistab peaministrina näha 32 protsenti valimisealisi vastanuid, Kallast tahaks aga sel kohal näha 30 protsenti küsitletuid. Kus on siin Mart Helme teine positsioon? Ka erakond on selle küsitluse järgi hoopis kolmandal kohal.

Õnnetu poliitik ei näi aru saavat, et mistahes variantides pole Mart Helme saamine peaministriks praeguse Riigikogu koosseisu korral reaalne.

Edasi väidab Degtjarenko, et Elmar Vaheri vallandamine olevat kasulik neile, mis on seotud narkokaubanduse ja rahapesuga. Kumba siis on alles kolm kuud võimu juures olnud Helmed, kes on ise suurimad rahapesu detailide avalikustamise nõudjad? Martin Helme saatis teatavasti kohe ministriks saades oma haldusala ametkondadele laiali nõude täpsustada, mida nad tegid rahapesu ärahoidmiseks.

Degtjarenko ajab Helme kaela Vaheri plagiaadiskandaali, märkamata, et plagiaadikütid on hoopis teised ja et siseminister ei kasutanud plagiaadikahtlustust Vaherist vabanemiseks ära. Edasi läheb asi päris segaseks: Mart Helmet olevat keegi ära kasutanud, mängides tema kahtlustustele ja ambitsioonidele, too aga olevat ettevaatliku diplomaadina katsunud järele lubatu piire ja kasutanud selleks ära “noore poliitiku Martin Helme kogenematust”. Vandenõuteoreetik ei tea isegi Martin Helme poliitilist karjääri alates Eesti Rahvuslikust Liikumisest.

Vähimagi argumentatsiooniga räägib Degtjarenko majanduse allakäigust, viitab Kremli-meelse Yana Toomi, aga ka Mihhail Korbi ja Mihhail Kõlvarti muredele, väidab samas, et Jüri Ratas võib kaotada Kremli usalduse ning siis tuleb eriline “uudis” – Moskva olevat huvitatud Kadri Simsoni määramisest transpordi või energeetika volinikuks, et sest kaalul olevat Nord Stream 2. Lisaks toob ta mängu Putini administratsiooni juhi Anton Vaino, kes kasutavat ära oma sidemed Eestis. Teadagi siis kellega.

Selle peale jääb Uutel Uudistel vaid soovitada: “Коля, не пей больше водки!”